Sari la conținut
Forum Roportal
lynxul_negru

Defecte fizice devenite avantaje

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sora mea ma striga (cu umor, nu cu rautate, desigur), "gira", de la girafa pentru ca sunt inalta. Mereu cand are nevoie sa ia corcoduse sau mere din pomi, ma striga "Giraaa!", dupa care se aud efectele secundare, adica niste rasete copioase ale celor de fata.

 

Nu consider inaltimea un defect, dar ma amuza cand ma striga asa sora mea. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca e bine 1, 63. :yes:

 

Nici eu nu consider asta un defect. :)

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am mai amintit ceva.

 

Eu am degetele de la mana scurte si, desigur, mainile mele (nu bratele, doar mainile) sunt micute, micute. Oamenilor le e foarte drag de ele, nu stiu de ce, dar le e drag. :wub: Parca si mie incep sa mi se para dragut de amuzante. ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am zis ca-i bine 1, 63. Bine macar ca nu te complexeaza si asta (desigur, chiar nu ar fi un motiv), Levana, nu de alta, dar am vazut ca nimic nu te multumeste la cum arati. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu am un prieten care e scund, indesat, cu un pic de burta si cu o fata rotunda ca luna plina. Insa aspectul lui, care bate spre cel al piticilor din desenul animat cu Alba ca Zapada, devine unul cuceritor atunci cand ii ataseaza un zambet si o veselie molipsitoare.

Ma faci sa rad...asta e defectul tau care a ajuns acum un avantaj.

 

Pai prietenul tau crezi ca atrage cu scunzimea, indesatimea, burta si fata rotunda, sau cu 'spiritele'?

Se numeste ca compenseaza.

 

Deci, cand o sluta va atrage hoarde de pularai prin slutenie insasi, se numeste ca a devenit avantaj.

Adica improbabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca sunt multe defecte pe care le putem converti in avantaje.

 

Poate doar altfel de defecte, nu fizice. De exemplu, un R moale are succes la sexul opus... parerea mea.

 

Sau un defect de vedere, na.. ochelarii sunt atragatori pentru unii. Sau o cicatrice, un "defect" dobandit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un exemplu: nu am auzit vreodata ca un barbat ar refuza o femeie pentru ca are titele prea mari.

Sau, sa devin mai personal, nu am auzit pe cineva sa nu isi gaseasca partener pentru ca ea are defectul de a inghite.

 

Ei?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si care-i legatura, ca nu inteleg, exemplu la ce? :)) un exemplu asa... oarecare.

Ai aparut tu, a inceput lumea sa vorbeasca urat... pana acu nici cur nu se putea spune pe-aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×