Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca m-ai luat cu scarificiile pemine m-ai pierdut...bafta....

 

 

Nu are importanta cat si ce am facut, am facut ca asa simteam si ca in momentul respectiv merita, nu imi pare rau pt nici unul, imi pare rau pt ca nu a fost fair play si sa vina frumos sa imi spuna pana aici sa putut si m-am indragostit de altcineva.....

 

Era mult mai bine si credema ca nu ajungeam in starea in care sunt acuma....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, sunt in perioada in care amintirile dor,

Am facut enorm de multe sacrifici...pt ea, si pe langa asta daca nu ii spuneam de la bun inceput cand va fii alta persoana sa vina sa imi spuna si se va termina totul...:( dece sunt unele persoane asa ''rele''...eu asta nu inteleg...

Nu-ti mai pune intrebari. O relatie depinde de doi oameni direct implicati. Poti sa aduci stelele de pe cer unei persoane dar nu ai control asupra ei cum sa te aprecieze in ceea ce-i oferi.

In legatura cu viitoarele... sunt, mai ales intre fete, care se simt bune de puse pe rana. Daca mai intalnesti una cu un oarecare interes fata de tine, descarca-ti sufletul. S-ar putea sa se gaseasca o fata care va simti o reala provocare in a te vindeca din esecul trecut si in doi vei avea rezultate mai fructuoase la problema ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..alti mi-au spus ca vei uita cand va trece jumatate din perioada petrecuta cu ea adica 4 luni...eu sunt in a 3a si parca e mai rau ca la inceput...

Am facut enorm de multe sacrifici...pt ea, si pe langa asta daca nu ii spuneam de la bun inceput cand va fii alta persoana sa vina sa imi spuna si se va termina totul...:( dece sunt unele persoane asa ''rele''...eu asta nu inteleg...

asta pentru ca singur iti intretii dezamagirea.

Ai avut sperante mari, pacat de obiectul asupra caruia ti -ai indreptat. Asta e, omul din gresei invata sa judece mai mult si sa fie mai selectiv.

 

Cat despre sacrificii sa iti intre bine in cap - in viata daca vrei sa ai sansa de ecva frumos, dai mult de la tine...fara sa astepti in schimb..ca altfel, dai calculat si iese anapoda, fortat.

Apoi, dca nu primesti ce ai nevoie, tot pentru binele tau zici adio, rece, calculat.

 

Si o iei de la capat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta pentru ca singur iti intretii dezamagirea.

Ai avut sperante mari, pacat de obiectul asupra caruia ti -ai indreptat. Asta e, omul din gresei invata sa judece mai mult si sa fie mai selectiv.

 

Cat despre sacrificii sa iti intre bine in cap - in viata daca vrei sa ai sansa de ecva frumos, dai mult de la tine...fara sa astepti in schimb..ca altfel, dai calculat si iese anapoda, fortat.

Apoi, dca nu primesti ce ai nevoie, tot pentru binele tau zici adio, rece, calculat.

 

Si o iei de la capat.

 

Nici odata nu am asteptat nimic in schimb, ba poate mint sa vina sa imi spuna direct in fata ca atat sa putut...poate asta am asteptat...si ai dreptate ca omul din greseli invata,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa iti ocupi timpul cu activitati cat mai placute si cel mai important....lasa trecutul in trecut, acolo unde ii este locul. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva, de fapt, nu poti sa te impaci cu ideea ca l-a considerat pe altul mai bun decat tine? Ca ti-a dat papucii?

nu te mai victimiza, ca nu esti nici primul, nici ultimul. Asta e, a fost randul tau de data asta. Un sut in fund, un pas inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut enorm de multe sacrifici...pt ea, si pe langa asta daca nu ii spuneam de la bun inceput cand va fii alta persoana sa vina sa imi spuna si se va termina totul...:( dece sunt unele persoane asa ''rele''...eu asta nu inteleg...

Oricate sacrificii ai facut sau o sa faci pentru cineva....asta nu te leaga de acea persoana sa stii si nu ii poti cere nimic in schimb, ba mai mult daca te-a inselat si v-ati despartit urat...nu te-ai gandit ca ea nu e pentru tine sau tu nu esti pentru ea ? Daca erai alesul inimii ei nu ar fi facut un asemenea gest....crezi ca se va schimba vreodata ? eu nu....poate fata de altii dar de tine nu.....acum ea numai vrea sa auda de tine nu o intereseaza viata ta suferinta ta.....:)

Un sfat pentru tine ar fi sa nu o mai cauti fara telefoane....fara sa mai iei legatura cu ea...ai pierdut-o ? Si ce....crezi ca viata ta inainte de ea nu avea un sens ?

Nu e necesar sa iti omori timpul cu fel si fel de activitati :) sunt gandurile tale viata ta :) Daca tu inainte de culcare dimineata si la pranz te gandesti la ea "Oare cu cine e ? Ce face ? Si-a gasit pe altcineva ?" o sa ajungi sa crezi ca fara ea nu se poate .

Editat de KoLoSaL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa imi caut alta prietena si nu am reusit deoarece gandul tot la ea imi sta...

Va rog frumos un sfat, deoarece simt ca inebunesc...

Cand sunt la munca nu am nici o problema deoarece am timpul ocupat si gandul nu mai imi sare la ea , dar cand ajung acasa tot ma gandesc ...

PLS HELLP ME...un sfat.....

Cea mai buna solutie ca sa-ti treaca, este sa te impaci din nou cu ea.

Editat de Sheeva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×