Sari la conținut
Forum Roportal
mnezo

Relațiile cu foști/ste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da, e foarte, foarte adevarat asta. e de obicei valabil in cazul unor oarecare distante intre ....subiecti.

 

dar in cazul in care suntem vecini sau colegi de munca, e ceva mai diferit.

 

mai e o chestie pe care am vazut-o la masculi,in special cei...expulzati: au o manie de-a se impune, fii doar prin prezenta, fara vorbe. in faza asta imi place sa zambesc serafic... :spiteful:, cu atitudinea....."so what?"'

 

de obicei, dupa asta, chiar se retrag.

 

Nu ma refeream la distanta in metri. Poti tine pe cineva la distanta chiar daca sta in aceeasi casa cu tine.Eu cel putin asa fac sau asa am facut cand a fost cazul. Vedeam persoana respectiva ca tanjea sa se apropie dar era un zid invizibil care n-o lasa.Dar acum e mult de discutat.Depinde si de ce fostul/a a devenit fosta. Ce a fost intre noi, etc.Fiecare cu parerea lui.De exemplu, am o verisoara prin alianta care are doi barbati in viata ei, pentru singurul motiv ca n-a vrut sa intrerupa legatura cu fostul :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ignore, da cand dai nas in nas cu vreun ignorat, ce faci? si se baga eventual singur in seama?

am avut si din astia....si a naibii daca renuntau sa salute desi vedeau clar ca nu vreau sa le raspund :focus:

 

Daca stii cum sa-i tii la distanta, se pun singuri pe ignore,isi dau si delete din viata ta. :o:

cum ? eu ii ignore ca sa imi fie mie bine, ca si cum nu ar fi existat in viata mea iar ei vad asta ca pe o provocare si ma piseaza si mai mult la cap :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact la fel am facut si eu-delete pe viata.Am avut norocul sa fie si distanta fizica intre noi,pentru ca eu nu pot sa inteleg cum oamenii mai pot bea apa din fantina in care au scuipat,chiar daca nu fusem eu cea care sa scuip.Bineinteles ca au fost insistente si dovezi ca nimeni nu ma va face mai fericita,decat m-a facut el(in special,provocandu-mi suferinta)Dar nu,pentru mine intr-o relatie ce e distrust,distrus ramane

Clar,depinde din ce motiv au devenit fosti.Daca a fost de comun acord,atunci pot sa ramana 'amici'.Desi,asta cred doar pentru o perioada,pina fiecare se stabileste intr-o noua relatie,altfel,cred ca le-ar putea dauna.

 

Dar chestia asta cu provocarea si indarjirea de a dovedi cuiva ceva, e adevarata in cazul barbatilor.Am avut in 'adolescentile' mele un caz.Persoana imi vazuse doar poza undeva,facuse rost de id-ul meu de mess si tot ma agasa continuu.Nu am avut decat cateva discutii pe mess(in care parea sa fie om normal) si norocul meu,nu i-am dat numar de telefon sau alte informatii de contact,altfel cred ca eram urmarita de el tot timpul,pentru ca tipul dezvoltase o 'dragoste' de nedescris pentru mine.Culmea e ca era barbat in toata firea(desi cred ca-i lipsea firea cu desavirsire).A ajuns chiar si la amenintari ca ma fura si oricum voi fi sotia lui.

O perioada nu i-am raspuns si il lasam sa scrie bazaconiile ,crezand ca,daca nu-i dau apa la moara, va renunta de la sine-nimic.Apoi i-am zis de nenumarate ori sa-mi dea pace,ba chiar i-am zis ca-l dau la politie,la care a spus ca nu-i pasa,ca ori plateste si se scoate de la politie, ori face puscarie, dar de dragul meu.M-a salvat doar sa-i dau ignore.

Editat de Kelebek

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact la fel am facut si eu-delete pe viata.Am avut norocul sa fie si distanta fizica intre noi,pentru ca eu nu pot sa inteleg cum oamenii mai pot bea apa din fantina in care au scuipat,chiar daca nu fusem eu cea care sa scuip.Bineinteles ca au fost insistente si dovezi ca nimeni nu ma va face mai fericita,decat m-a facut el(in special,provocandu-mi suferinta)Dar nu,pentru mine intr-o relatie ce e distrust,distrus ramane

Clar,depinde din ce motiv au devenit fosti.Daca a fost de comun acord,atunci pot sa ramana 'amici'.Desi,asta cred doar pentru o perioada,pina fiecare se stabileste intr-o noua relatie,altfel,cred ca le-ar putea dauna.

 

Dar chestia asta cu provocarea si indarjirea de a dovedi cuiva ceva, e adevarata in cazul barbatilor.Am avut in 'adolescentile' mele un caz.Persoana imi vazuse doar poza undeva,facuse rost de id-ul meu de mess si tot ma agasa continuu.Nu am avut decat cateva discutii pe mess(in care parea sa fie om normal) si norocul meu,nu i-am dat numar de telefon sau alte informatii de contact,altfel cred ca eram urmarita de el tot timpul,pentru ca tipul dezvoltase o 'dragoste' de nedescris pentru mine.Culmea e ca era barbat in toata firea(desi cred ca-i lipsea firea cu desavirsire).A ajuns chiar si la amenintari ca ma fura si oricum voi fi sotia lui.

O perioada nu i-am raspuns si il lasam sa scrie bazaconiile ,crezand ca,daca nu-i dau apa la moara, va renunta de la sine-nimic.Apoi i-am zis de nenumarate ori sa-mi dea pace,ba chiar i-am zis ca-l dau la politie,la care a spus ca nu-i pasa,ca ori plateste si se scoate de la politie, ori face puscarie, dar de dragul meu.M-a salvat doar sa-i dau ignore.

 

 

nu am dat peste asa ceva :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a salvat doar sa-i dau ignore.

 

e tipic pentru asa zisii....."obsedati". cand nu li se alimenteaza avioanele din cap,le dispare imensa...pasiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 99% din "cazuri" ma am pe bune cu fostele, dar asta nu inseamna ca reluam "***" ,dupa cum s-a exprimat un user. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×