Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Ai putea sa sacrifici o gaina?

  

31 membri au votat

  1. 1. Ai putea sa sacrifici/ sa tai cu mana ta o gaina? :) (pt baieti)

    • Da - am facut-o deja
      7
    • Da - as face-o
      4
    • Nu as fi in stare
      5
    • Sunt fata (nu se aplica)
      15
  2. 2. Ai putea sa sacrifici/ sa tai cu mana ta o gaina? :) (pt fete)

    • Da - am facut-o deja
      6
    • Da - as face-o
      2
    • Nu as fi in stare
      10
    • Sunt baiat (nu se aplica)
      13


Postări Recomandate

Cui sa o sacrific? -e vreun zeu nebun care cere asa ceva?

Limbajul asta e atat de inselator uneori...

Nu e nici un sacrificiu -gaina nu devine sacra...nu va fi sanctificata ca Sfanta Galina Cea Buna De Ciorba...

In realitate e vorba despre ucidere...uciderea unei fiinte inocente care nu ne-a facut absolut nimic,motivata de un singur lucru: lacomia.

Daca esti in stare sa faci asta...ce intrebare...

Majoritatea cititorilor deja fac asta...cand mananca gainile alea,ucise de altcineva PLATIT DE EI PENTRU ASTA.Sigur...ipocrizia fiind atat de mare,multi se bat cu pumnul in piept explicand oricui e dispus sa-i asculte ca ei au firi atat de blande si gingase,ca nu ar putea in ruptul capului sa faca asa ceva...

Ei fiind desigur prea umani ca sa fie atat de cruzi...

Doar ca de fapt sunt exact atat de cruzi,cu adaugirea ca mai sunt si ipocriti in plus,adica cu nimic mai breji decat cel care ucide efectiv gaina...ba chiar mai rau,adaugandu-se si minciuna si ipocrizia,cruzimii si iresponsabilitatii lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...uciderea unei fiinte inocente care nu ne-a facut absolut nimic, motivata de un singur lucru: lacomia.

Daca esti in stare sa faci asta...ce intrebare...

...

Ei fiind desigur prea umani ca sa fie atat de cruzi...

Doar ca de fapt sunt exact atat de cruzi,cu adaugirea ca mai sunt si ipocriti in plus,adica cu nimic mai breji decat cel care ucide efectiv gaina...ba chiar mai rau,adaugandu-se si minciuna si ipocrizia,cruzimii si iresponsabilitatii lor.

Concluzie: cei ce se hranesc cu carne sunt lacomi, cruzi si iresponsabili. Corect?

Cei ce se hranesc cu plante nu sunt, pentru ca planta nu este o fiinta inocenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concluzie: cei ce se hranesc cu carne sunt lacomi, cruzi si iresponsabili. Corect?

Cei ce se hranesc cu plante nu sunt, pentru ca planta nu este o fiinta inocenta.

 

Planta creste din pamantul care s-a format si din cadavrele oamenilor si a animalelor de-a lungul mileniilor. Deci nici plantele nu sunt inocente.

 

Cat despre ce zicea Arcangelo, daca dumnezeu n-ar fi vrut sa ne hranim cu animale, nu le facea din carne....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arcangelo.. eu mananc carne.. dar n-as putea sa iau gatul unei gaini, pentru ca nu sunt in stare sa fac nici o injectie. Mie pot sa-mi bag un ac in fund, dar altora, nu. Nu tai gaini nu din ipocrizie, ca ma lasa rece uciderea animalelor pentru hrana. Nu pot sa tai gaini pt ca n-am curaj. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu as putea

 

la voi merge chestionarul ?

 

Indigo , care dintre cele doua e gaina ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arcangelo.. eu mananc carne.. dar n-as putea sa iau gatul unei gaini, pentru ca nu sunt in stare sa fac nici o injectie. Mie pot sa-mi bag un ac in fund, dar altora, nu. Nu tai gaini nu din ipocrizie, ca ma lasa rece uciderea animalelor pentru hrana. Nu pot sa tai gaini pt ca n-am curaj. :pardon:

 

ti-e frica sau mila?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×