Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Roportal.ro va roaga sa fiti alaturi de Florin Olteanu (Newtask)!

Postări Recomandate

nu stiu ce sa zic dar mie mi se pare ca faceti din newtask un cersetor iar el nu e. cand s-a ridica de pe patul ala si-a vedea ce-ati facut nu stiu daca i-a place.

eu nu stiu detalii dar cred ca el nu ar cere bani adunati prin colecta publica pentru folosul lui personal.

opinie personala. pemiteti s-o exprim si s-o asum.

 

urez sanatate si curaj celor aflati in suferinta.

nu e un cersetor. Asa cum nici Daniel si nici Geanina n-au fost. Pe topicul asta si pe subforumul asta exista oameni de bine, atat. prieteni, rude, cunostinte care vor sa ajute. Poate New nici nu stie ca are nevoie , habar n-am, asa cum nici copiii ajutati nu au stiut, dar mereu exista cineva care stie, poate si vrea s-o faca pe ''cersetorul'' si care asteapta ca cel in nevoie sa se faca bine si sa-i traga ''cersetorului'' un glont in fund dupa care sa-l imbratiseze si sa se bucure ca totusi in lumea asta in care banul si egoismul primeaza, exista un prieten.

 

Newtask, sper sa iesi cu bine din coma si sa te intorci intre prieteni si in familie acolo unde iti e locul.

Editat de crocobaur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
initial nici n-am vrut sa-i divulg identitatea in topic;doream sa o fac in pm.

am zis ca atunci cand o sa se trezeasca ma va impusca.

la care ravl mi-a raspuns ceva de genul:sa se faca bine si sa te impuste!

...(vezi de ce-mi place mie ravl?)

Si eu cred ca asta va fi prima lui reactie, din prisma faptului ca se va simtii oarecum jenat.

Dar, ii va trece, intrucat nu l-au ajutat niste straini ci niste prieteni.

 

Sper sa fie bine pe viitor, si ii doresc sincer, sanatate multa si revenirea cat mai repede printre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca Niu, cand va vedea cat e de iubit, va avea cu totul alta reactie decat supararea sau indignarea.

 

cum a zis Ama, in situatii disperate dispar prejudecatile de orice fel. iar Niu si sotia lui cred ca-s departe de-a fi genul de oameni care, de dragul orgoliilor, sa refuze in priimul rand afectiunea noastra si p-orma ajutorul financiar de care e atata nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu stiu detalii dar cred ca el nu ar cere bani adunati prin colecta publica pentru folosul lui personal.

Eu cred ca s-ar bucura sa vada ca atunci cand e el incapabil, Sotiei lui ii mai stau alaturi si altii. Atat cat pot.

Nu e folos personal ca si cum ar merge la piata cu sacosica dupa el. Este doar una dintre marile nenorociri, imprevizibile, care nu te iarta intr-o viata de om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este doar una dintre marile nenorociri, imprevizibile, care nu te iarta intr-o viata de om.

Asa e Stu, intelept grait'ai in dimineata asta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa va spun...poate imi explicati voi.

Dimineata pe la 7,30 m-a sunat Florin ...in vis.M-a intrebat ce fac si cand i-am auzit vocea am inceput sa plang de bucurie si-il intrebam cum se simte.Dar n-am mai primit raspuns pentru ca m-am trezit.Sa fie ora cand a iesit din coma?

Bucurie mare ne-ar face.

Sanatate Florine si sa ne-ajute Dumnezeu sa ne intalnim asa cum ne-am inteles!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vb acum cateva minute cu anca...inca nu s-a trezit;asteptam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa-si revina ! Trebuie !

Gandurile bune trimise catre el ii vor da putere.

 

Florine, ne este dor de cuvintele tale, ne lipsesti !

Multa putere, Anca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa ii dea domnul sanatate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×