Sari la conținut
Forum Roportal
masterdark

Imprimanta

Postări Recomandate

Am cam de 2 ani o imprimanta HP3550 de care am fost foarte multumit! Cartusul negru l-am reumplut de 2 ori si a mers foarte bine! A treia oara cand a fost incarcat, am putut scoate cam 30-40 pagini.Dupa oprirea imprimantei, nu a mai vrut cu nici un chip sa mai recunoasca cartusul! Daca-l scoteam, functiona perfect cu cel tricolor! Daca erau amandoua nu functiona deloc! Se poate sa se fi stricat cartusul sau are un numar fix de reincarcari si atunci cum a fost posibil sa scrie totusi ceva pagini dupa reumplere??!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu are de unde sa isi dea seama de cate ori ai umplut cartusul :stars:

 

deci cered ca a patit ceva ori imprimanta ori cartusul, acuma depinde si de calitatea tusului cu care ai umplut cartusul, imprimantele sunt foarte mofturoase, si nu vor kiar orice...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o problema des intalnita la cartusul negru HP. Am o multifunctionala HP PSC1200 si e a doua oara cand schimb cartusul negru, tot din acelasi motiv : nu il mai recunoaste. Am incercat si pe alte multifunctionale HP, dar in zadar. Solutia e sa mai scoti ceva bani din buzunar sa iei unul nou decat sa te omori cu reparatiile,ca oricum nu rezolvi mai nimic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Ce fel de cartuse foloseste?

2. Daca e vb de cartus negru Hp27 are o sensibilitate cand se introduce in imprimanta, in sensul ca se poate arde daca se baga in imprimanta cu imprimanta aprinsa. Am mai patit acest lucru si cu alte cartuse, dar cel mai frecvent cu hp27

3. e posibil ca de la refil sa fi curs si sa fi ajuns la contactele cartusului cerneala - aceasta este o alta modalitate de a arde cartusul, chiar imprimanta, sper sa nu fie cazul.

4. Cele mai multe imprimante se strica din cauza refilului, de aceea trebuie avut grija cine si cum il face nefiind ceva recomandat dar sunt in Romania :nea: si cartusele noi sunt scumpe mai ales la hp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal.. mah am shi yo o prob cu epsonu meu... de fiecare data cand se goleshte cartusul tre sal duc undeva in pitesti ( yo stau in mioveni) ka sami reseteze cipu ... shi logic aia nu doar ka mil reseteaza ci mil shi umple.. shi uite asha se duc de fiecare data cate 130 de mii pe cartushu' negru shi vreo 150 pe cartushu color... dak vretzi sa shtitzi am EPSON STYLUS ... nu mai shtiu de kre pt ka nu am imprimanta akasa e la fratimio .. yo anm gasit un sofft pe net da nush cat de bun e... sper sa meara da pt masuri de sigurantza pls datzimi shi mie nishte linkuri... am auzit ka imprimantele epson sunt foarte pretentzioase in legatura cu tushul deoarece se infunda capu de scriere... pls AJUTOR!!!

 

aaaaaaa shui am uiat .. yo kred ka no sa mai daqu de forumu asta pls raspundetzi la andrey_nicolae@yahoo.com sau la id de mess andrey_nicolae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×