Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Goi in aeroport !

Evaluează acest topic

Ce parere aveti despre noua tehnologie ?  

14 membri au votat

  1. 1. Favorabil

    • Nefavorabil
      4
    • Neutru
      7
    • Favorabil
      3
  2. 2. Cum va justificati opinia ?

    • Vor mari securitatea transportului aerian
      5
    • Nu cred ca e chiar necesara metoda
      0
    • Violeaza intimitatea personala
      3
    • Mi-e egal si cu ele si fara
      2
    • Nu ma deranjeaza absolut deloc
      5
    • Nu sunt deacord dar sunt necesare
      0
    • In sfarsit o tehnologie buna la capitolul asta
      4


Postări Recomandate

Pe mine m-ar deranja pentru ca de fapt intotdeauna iradiaza mai mult decat spun.

Ultima data cand am fost la dentist , m-a trimis la o tomogr computerizata si eu inceput sa fac galagie ca m-a radiat deja de doua ori intr-un an. A zis "tu zbori des, nu? Pai gandeste-te ca ce au acum la aeroporturile din europa te iradiaza de 5 ori mai mult, decat un CT general"

Si nu e vorba numai de scannerul propriu zic prin care treci, ci de mai multe aparate menite sa aduca "siguranta" si care sunt plantate in aeroporturi

Ma indoiesc ca pe alea din America s-au facut research-uri suficiente ca sa determine gradul de iradiere. :lol:

 

Deci N - nu vin sa te vizitez

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jo, nici nu ştii tu unde şi cum eşti filmată

 

de exp ştiu de la cineva care a lucrat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii, in general nu ma gandesc la chestiile astea :lol: Amuzant ar fi sa descopar o astfel de camera intr-o cabina de proba, undeva, candva............

Nu ma prea gandesc la fenomenul gen big brother. Suntem oameni cu totii avem aceleasi defecte, apucaturi, un fund mai mare, unul mai mic.

Ma deranjeaza insa aparatele care folosesc raze de diferite intensitati si pe care uita lumea sa le mai schimbe si sa le verifice.

 

Ma c la topicul ala pe care imi povestesti de ciorapi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce de fiecare daca cand ma aflu in aeroport ma simt ca o posibila "atentatoare"............ la ceva.Mereu imi suna vreun lantisor, un ceas uitat, scos cizme, intoarce-te, mainile pe masa,departeaza picioarele, mai treci odata . Numai aparatele alea lipsesc. Cu ajutorul lor o sa traim intr-o lume minunata. Mai bine si-ar directiona aia banii catre rezolvarea unor conflicte. (ba nu, asta nu e o idee buna. Am uitat de Irak)

Nu stiu cat s-a investit in ele dar as vrea sa stiu cat radiaza. Cat s-a investit ca sa se afle impactul in cazul in care cineva zboara de doua trei ori pe luna............ca sunt si de-astia

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci N - nu vin sa te vizitez

Ia vaporul. :roll:

 

Jo, nici nu ştii tu unde şi cum eşti filmată

 

de exp ştiu de la cineva care a lucrat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e cum ti-am zis.A aratat la Pro tv acum. Se vede doar conturul asa, ca la TC.

Degeaba. Unora chiar nu le convine treaba asta. Si apoi, iar ma repet: cat de puternic trebuie sa actioneze un astfel de aparat asupra organismului?

Da, minim invaziv..... :o:

 

Ia vaporul. :roll:

Am rau de mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Degeaba. Unora chiar nu le convine treaba asta. Si apoi, iar ma repet: cat de puternic trebuie sa actioneze un astfel de aparat asupra organismului?

Da, minim invaziv..... :o:

Mai conteaza acum?

La cate antene de celulare sunt, la cate radiatii solare...ce mai are a face una in plus. :roll:

Am rau de mare

Te duc eu in brate. Merge ? :roll:

Si cum ai rau de mare, ca te-am vazut in port, erai pe bac parca.

In Grecia, parca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum ai rau de mare, ca te-am vazut in port, erai pe bac parca.

In Grecia, parca.

Era sa mor.Nu am crezut ca iti poate fi ATAT de rau.4 ore cu un megajet, valuri imense, nu mai vreau sa trec prin asa ceva

 

Vaporasul era un transfer. Distractia a venit dupa. 80% dintre pasageri borau si toate toaletele erau ocupate. Nu imi aminti- usile de pe punte blocate

 

 

Da, fiecare radiatie in plus conteaza, se acumuleaza.........La unii nu se "vad" niciodata, altii se imbolnavesc

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era sa mor.Nu am crezut ca iti poate fi ATAT de rau.4 ore cu un megajet, valuri imense, nu mai vreau sa trec prin asa ceva

 

Vaporasul era un transfer. Distractia a venit dupa. 80% dintre pasageri borau si toate toaletele erau ocupate. Nu imi aminti- usile de pe punte blocate

:o:

Peste bord nu mergea ?

Da, fiecare radiatie in plus conteaza, se acumuleaza.........La unii nu se "vad" niciodata, altii se imbolnavesc

Toti murim. Nu stiai ?:roll:

Asa ca, traieste din plin. Ca nimeni are nici o certitudine ca maine va mai veni. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×