Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Singuratatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca chiar simteai asta nu intrebai asa ceva, eu stiu ca am momente ca astea cand chiar simt ca fac parte din tot,

Daca chiar simti ca faci parte din Intreg, de ce te simti singur?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-am zis ca sunt momente cand ma simt asa, si ca in acele momente singuratatea e "e ultimul lucru care poate descrie acele momente"??

 

The Paladin, eu despre asta vorbesc aici, tu sigur citesti?

Singuratatea in doi e posibil din cauza ca nu e intimitate adevarata, e o incercare esuata de a copia asta.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum te simti, daca nu singur?

 

P.s. cum te poti contrazice "putin"? ori o faci ori nu.

E un fel de-a spune. Dar daca tu vrei sa te legi de orice rahat, n-ai decat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ninja, nici nu bag in seama faptul ca nu te exprimi corect, dar daca ai fi citit cu mintea ce am scris eu, si nu doar sa maturi cu privirea, cu siguranta realizai ca ce spui tu e o prostie mai mare decat dezacordul tau gramatical. Daca esti cu cineva si foarte intim, extrem de intim...nu inseamna ca nu poti fi singur! Intimitatea nu are nici o treaba cu singuratatea. Nu asigura decat o voalata certitudine ca pentru o perioada de vreme esti cu cineva fizic. Deci fizic, citesti corect, da? Bravo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa ma simt singur daca simt ca fac parte din intreg? am zis ca e chiar opusul in situatia asta.

Tu nu citesti ce scriu eu, nu-i asa?

 

Dar probabil ca e mai bine. Las-o asa. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok ok, aratati clar unde am zis gresit, nu inteleg de ce nu ziceti clar, eu asa inteleg.

 

The Paladin, iara, tu nu citesti ce scriu, am zis clar ca nu e intimitate daca simti ca esti singur in acele momente, e asa de greu de inteles? esti sigura ca ai dreptate? nu e intimitate, e o imitatie jalnica care nu poate inlocui intimitatea adevarata.

 

red2shoes, aici nu vorbim de ratiune, asa am zis ca simt, cand simt ca fac parte din intreg imi este alungata singuratatea, vrei ratiune? oamenii nu sunt fiinte rationale, tine minte asta.

 

Uitati, daca vreti, va pot trimite pe PM carti, ponturi, idei, daca vreti sa intelegi o sa o faceti, o sa puteti invata din cartile respective cum sa alungati sentimentele astea, ok? nu e usor deloc, dar nu poti pretui decat ceea ce dobandesti prin efort indelungat si munca.

Editat de Ninja2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi cer scuze,imi place sa fiu directa,pe mine ma bufneste rasu' :roll: parte din intregul cui...si care parte din intreg esti? cu ce te ajuta sa stii ca esti parte din intreg? mie mi se par prostii faza cu...sunt parte din univers...si,tot singur esti ca universu' nu prea poarta dialoguri eligibile ,tot singur dormi...nu ai cui da un ghiont ca ti-a invadat spatiul...daca nu in fiecare seara macar...la saptamana :yes:

Mie imi place o vorba: ne nastem si murim singuri. 8)

 

 

Ninja - viata bate orice carte de psihologie. Mai lasa cititul si traieste putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa ma simt singur daca simt ca fac parte din intreg? am zis ca e chiar opusul in situatia asta.

imi cer scuze,imi place sa fiu directa,pe mine ma bufneste rasu' :roll: parte din intregul cui...si care parte din intreg esti? cu ce te ajuta sa stii ca esti parte din intreg? mie mi se par prostii faza cu...sunt parte din univers...si,tot singur esti ca universu' nu prea poarta dialoguri eligibile ,tot singur dormi...nu ai cui da un ghiont ca ti-a invadat spatiul...daca nu in fiecare seara macar...la saptamana :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×