Sari la conținut
Forum Roportal
RainbowRose

Comorile Pamantului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

wow 160 nr ??? suna cam "imposibil"...ideea e ca daca te apuci de ceva trb sa faci lucrul pana la capat...parerea mea :) Altfel nu-i mai vad farmecul! si nu cred ca anumite greseli (mici sau mari) te face sa renunti asa usor...poate ca anumite persoane nu sunt chiar asa interesate de geologie sau poate nu sunt atrase de "natura"! Eu ador geologia cat si geografia :>:) pt mine este ceva interesant fata de alte lucruri ^_^:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se va ajunge la numarul 160 cu revista,din ce am inteles de la cei de la Deagostini revista va avea aproximativ 80 de numere.(poate mai pe seara voi pune niste poze cu colectia mea).

In Anglia s-a ajuns deja la numarul 96.

Pentru cei care intampina probleme cu achizitionarea revistei,in sensul ca vanzatorii pastreaza reviste,carti pentru clientii preferentiali sau nu ii lasa sa isi aleaga marfa trebuie sa stie ca acestia sunt pasibili de amenda:

 

Constituie activitati comerciale ilicite si atrag raspunderea contraventionala sau penala, dupa caz, fata de cei care le-au savarsit, urmatoarele fapte:

 

k) neexpunerea la vanzare a marfurilor existente, vanzarea preferentiala, refuzul nejustificat al vanzarii acestora sau al prestarii de servicii cuprinse in obiectul de activitate al operatorului economic;

 

Legea nr. 12/1990 privind protejarea populatiei impotriva unor activitati comerciale ilicite, republicata 2009

 

Va sfatuiesc sa sunati la politie,veti fi uimiti dupa aceea cu cata amabilitate va servesc.

Editat de Cayman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cayman la noi acum politia nu face mai nimic...din pacate :beee: si cu putina mita din partea comerciantilor(bineinteles nu de fata cu noi) e rezolvata treaba :P asa ca....

Si iar o bila neagra.....Nu am gasit pe nimeni sa imi arate mai mult de 5 reviste..ca sa imi aleg si eu ceea ce imi place..deci iti dai seama ce pot alege din 5 reviste si nici alea prea stralucite!! :spiteful: aaa si daca plec si nu cumpar fac urat vanzatorii :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricum nu conteaza marimea.conteaza cat de interesant este ca sa-l studiezi.asteptam si alti colectionari.daca tot sunt online,voi pune poze cu colectia mea de la inceput pana acum

 

 

ai o colectie misto! de unde le-ai luat si cam cat te-a costat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti poti face si tu o colectie,cumparand de la chioscurile de ziare revista "comorile pamantului"de la editura DeAgostini.Apare o data pe saptamana si costa 10 lei. Revista a ajuns la nr 19 si te va costa 190 lei. Primul numar al revistei a fost la reducere,5 lei dar nu stiu daca se mai gaseste pe piata dar o poti comada prin posta. Majoritatea numerelor din urma le gasesti la chioscurile de ziare. Mie una mi se pare interesanta revista cat si monstrele date de editura si cel mai frumos lucru este: "pietrele sunt naturale"! daca dai 10 lei pe saptamana nu prea se simte ca e scumpa dar sa dai toti bani deodata mi se pare cam mult!

Succes si poate vei fi si tu un colectionar ca noi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×