Sari la conținut
Forum Roportal
Leonking

Menage a trois - topic combinat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt similare cu stapanul si supusul...

eu as fi vrut altceva....

 

ma intereseaza sa aflu daca intr-o relatie normala exista cineva care are cunostinta doar de un partener... sau de regula toti stiu de toti?

adica sotul stie de sotie si amanta, amanta stie de sot (amantul ei) si sotie (a amantului) si sotia stie doar de sot...

Cand am spus stapan si supus ma refeream la a domina sau a fi dominat. Nu cred ca e nevoie de costumatii speciale pentru a face asta.

 

Din punctul meu de vedere, dintr-o relatie normala fac parte sotul si sotia. Si atat.

Cand apare un al treilea, de regula, cel inselat nu stie de existenta lui/ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am spus stapan si supus ma refeream la a domina sau a fi dominat. Nu cred ca e nevoie de costumatii speciale pentru a face asta.

 

Din punctul meu de vedere, dintr-o relatie normala fac parte sotul si sotia. Si atat.

Cand apare un al treilea, de regula, cel inselat nu stie de existenta lui/ei.

de regula... insa din ce in ce mai des regula asta e doar de forma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci si relatia/casatoria devine tot de forma in cazul in care adulterul este trecut cu vederea.

nu cred... insa apare acea toleranta... femeia ii accepta sotului o amanta mai tanara pentru ca ea nu-i mai poate oferi ce are el nevoie,

amanta accepta ca el sa aiba nevasta acasa din necesitate materiala, sau de teama sa nu devina ea nevasta,

el accepta sa aiba 2 vieti ca ii e frica sa nu se termine bateria, si sa rada lumea de el...

etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred... insa apare acea toleranta... femeia ii accepta sotului o amanta mai tanara pentru ca ea nu-i mai poate oferi ce are el nevoie,

amanta accepta ca el sa aiba nevasta acasa din necesitate materiala, sau de teama sa nu devina ea nevasta,

el accepta sa aiba 2 vieti ca ii e frica sa nu se termine bateria, si sa rada lumea de el...

etc...

In ceea ce ma priveste, e de neconceput asa ceva. Inca sunt o idealista referitor la casnicie. Nu stiu cum as reactiona in cazul nevestei inselate sau daca as accepta postura de amanta.

In cazul nevestei, probabil as accepta doar daca n-ar mai fi sentimente si daca, la randul meu as avea un amant, caz in care mai bine as divorta. Iar a fi amanta... nu stiu. Probabil, la fel, daca n-as avea absolut niciun sentiment pentru barbatul respectiv si totul s-ar baza pe sex, caz in care mai bine mi-as gasi un fuck buddy celibatar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ceea ce ma priveste, e de neconceput asa ceva. Inca sunt o idealista referitor la casnicie. Nu stiu cum as reactiona in cazul nevestei inselate sau daca as accepta postura de amanta.

In cazul nevestei, probabil as accepta doar daca n-ar mai fi sentimente si daca, la randul meu as avea un amant, caz in care mai bine as divorta. Iar a fi amanta... nu stiu. Probabil, la fel, daca n-as avea absolut niciun sentiment pentru barbatul respectiv si totul s-ar baza pe sex, caz in care mai bine mi-as gasi un fuck buddy celibatar.

de-atatea "daca" au perpetuat lejer "menage a trois"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te referi la topic, nu asta era ideea? :roll:

vezi? fac eu ce fac si imi scot topicul in fata... :doh:

 

deci, cine imi spune daca menage a trois este un lucru acceptabil, din postura 1, 2, sau 3...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×