Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

drepturile femeilor si drepturile barbatilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Persoana cu care am vorbit eu era foarte nemultumita de ceea ce se intampla acolo si de cand a venit in Romania se simte cu totul altfel. Da eu am zis ca este o parere pur personala ca am impresia ca sunt tratate foarte prost, daca lor le place si accepta atunci si eu voi accepta.

Probabil nevoia mea de a nu mai fi discriminati oamenii ma face sa vad lucrurile asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrajeala!

Mai baga astia ceva propaganda ca sa-si mai schimbe lumea parerea despre musulmani,dar in mare parte e vrajeala ieftina.

 

A fost acum 2 saptamani pe acasa tv cazul unei romance imbarligate cu un turc(ala mai avea o sotie),a dus-o de nas ala de nas cat timp erau in Romania, au plecat in Turcia, si acolo a inceput turcu cu pumnii si picioarele.

 

 

 

http://stirileprotv.ro/stiri/international...n-pakistan.html

 

si mai sunt cazuri...

 

 

Si tot satul casca gura, ce adunatura de inapoiati !!

Felicit fortele aeriene americane pentru faptul ca zilnic dronele lor extermina astfel de deseuri ale umanitatii.

Pacat ca trebuie sa respectam drepturile omului, chiar cand acesta e un sadic si un fanatic cu creierul spalat de islam.

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Felicit fortele aeriene americane pentru faptul ca zilnic dronele lor extermina astfel de deseuri ale umanitatii.

Pacat ca trebuie sa respectam drepturile omului, chiar cand acesta e un sadic si un fanatic cu creierul spalat de islam.

 

 

nu stiu daca sa te aplaud sau doar sa te aprob :roll:

oricum ar fi la oamenii de acolo nu se poate vorbi de drepturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost acum 2 saptamani pe acasa tv cazul unei romance imbarligate cu un turc(ala mai avea o sotie),a dus-o de nas ala de nas cat timp erau in Romania, au plecat in Turcia, si acolo a inceput turcu cu pumnii si picioarele.

 

dac-a mancat-o in cur... eu am zis mereu sa stea fiecare in banca lui, in tara lui, in credinta lui.

 

Dar eu vorbeam despre femeile nascute si crescute acolo, nu de ametitele europence care se duc dupa arabi, fara sa stie ce risca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dac-a mancat-o in cur... eu am zis mereu sa stea fiecare in banca lui, in tara lui, in credinta lui.

Dar eu vorbeam despre femeile nascute si crescute acolo, nu de ametitele europence care se duc dupa arabi, fara sa stie ce risca.

 

da, dar sunt destul de multe femei de acolo si ele foarte nemultumite. despre ele ce spui? ca despre drepturi nu poate fi vorba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lumea a evoluat de-a lungul timpului intr-o lume noua cu drepturi egale, roluri si joburi la fel de importante... Dar se intampla chiar asa sau doar asta se spune?

Poate ca la noi si in alte state dezvoltate drepturile sunt egale, oamenii sunt egali "unii mai egali decat altii" dupa cum se spune. Femeile inca sunt puse pe posturi inferioare barbatilor desi pregatirea este aceeasi, iar modul in care se spune ca ele reusesc sa dobandeasca o functie inalta este prin aspect. Unde sunt drepturile egale?

 

De nepotisme nu ma vorbim pentru ele deja sunt foarte "la moda"

 

Mai sunt femeile musulmane... raman de fiecare data ingrozita de ceea ce se intampla cu ele. Faptul ca sunt acoperite tot timpul in locuri publice este doar o mica parte din ceea ce se intampla cu ele cu adevarat acolo.

Cunosc cateva femei in posturi destul de importante, dar tratate de sefi ca inferioare ! Salariu inferior unui barbat care ar ocupa acelasi post si activitati demne cateodata de asistenta sau secretara, nu manager ! :roll: 'Adu-mi cafeaua, fa-mi aia, rezerva-mi loc acolo etc'...

 

Inca exista stereotipuri in ce priveste activitatea 'normala' a unei femei !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosc cateva femei in posturi destul de importante, dar tratate de sefi ca inferioare ! Salariu inferior unui barbat care ar ocupa acelasi post si activitati demne cateodata de asistenta sau secretara, nu manager ! :roll: 'Adu-mi cafeaua, fa-mi aia, rezerva-mi loc acolo etc'...

 

Inca exista stereotipuri in ce priveste activitatea 'normala' a unei femei !

Iar eu cunosc cazul unor femei care sunt CEO pentru unele multinationale in Romania (spre exemplu Liliana Solomon, CEO la Vodafone Romania ) care au niste salarii de ramai paralizat si le tremura pana si mucii de frica barbatilor subordonati atunci cand isi fac aparitia. "Super"-sefa mea este o femeie si de asemeni, n-am vazut sa-si permita cineva sa joace matza-fatza cu ea, cel putin nu in viata profesionala.

In privinta drepturilor legale nu cred ca avem de ce sa ne plangem , nu vad vreun drept pe care sa-l aiba barbatii si sa nu-l aiba si femeile.

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosc cateva femei in posturi destul de importante, dar tratate de sefi ca inferioare ! Salariu inferior unui barbat care ar ocupa acelasi post si activitati demne cateodata de asistenta sau secretara, nu manager ! :no:'Adu-mi cafeaua, fa-mi aia, rezerva-mi loc acolo etc'...

 

Inca exista stereotipuri in ce priveste activitatea 'normala' a unei femei !

 

Sunt de acord atat cu ce spui tu cat si cu ce spune Sicily. Inca se fac discriminari, de ex femei brokeri sunt ft putine pt ca se spune ca ele nu au intuitie, cand defapt este invers. Ma gandesc acum totusi ca majoritatea spune "eu nu pot sa faca pt ca sunt fata/baiat" dar cand vine vb de discutarea drepturilor "suntem egali"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×