Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu sunt fericit.

Acum sunt fericit, numai ca sunt mereu singur, aproape izolat de lume. Asa e la tara in Caledonia.

E prima oara in viata cand simt ca timpul devine din ce in ce mai scurt si vreau si eu o nevasta, unu' sau doi copii, o viata normala, in general. Stiu ca nu voi avea asa ceva, e attitudinea mea care ma tine departe de oameni.

Imi explicati si mie de ce unii mai putin capabili decat mine pot avea o viata normala de familie, sa-si gaseasca jumatatea potrivita si sa poata tine o casa?

 

Wadafak is wrong me? Fo' real...

Editat de Olivier Dzidzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-o sa mai vina... am aproape 30 de ani si daca nu te poti schimba pana la acea varsta, vei trai in mare parte, tot restul vietii. Toti amicii mei, care aveau acum 3-5 ani aproape 30 de ani, tot la fel, au pierdut timpul si au ajuns singuri si trecuti neobservati.


De ce ti-e frica?

De mine si de nimic altceva. Inainte, da, eram fricos... pana sa-mi dau seama ca de fapt, altii se tem de mine, mai mult decat m-as teme eu de ei. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai usor, frate. In tara in care traiesc, barbatii se gandesc la insuratoare dupa 35-40.

Ca au noroc sau nu de o nevasta buna, asta e alt ceva.  :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as dori sa ma mai duc in Grecia. Am fost in Cipru anul asta (in sfarsit, ca turist), dar nivelul ospitalitatii e sub cel al grecilor, desi cipriotii sunt mai dezvoltati. Nah, influenta englezeasca, cu raceala lor caracteristica, desi e mai mereu cald acolo.

De-oi strange mai multi bani in urmatorii 2-3 ani, poate oi reusi sa vad o mica parte din Argentina. As vrea sa ma duc undeva in sudul Argentinei, aproape de cercul polar al Antarcticii.

O zi buna. :hi:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Grecia.

Scuza-ma, dar trebuie s-o roiesc. Mi-a facut placere sa te recitesc.  :salut:

 

:swoon:

 

eu vreau sa ma marit in Grecia :)

 

bine, acum e prea tarziu dar daca deschizi o casa pentru pensionari, ma inscriu cu toate economiile mele. :airkiss:

Mi-as dori sa ma mai duc in Grecia. 

 

In fiecare luna cate trei saptamani. :yes:

Acum sunt fericit, numai ca sunt mereu singur, aproape izolat de lume. Asa e la tara in Caledonia.

E prima oara in viata cand simt ca timpul devine din ce in ce mai scurt si vreau si eu o nevasta, unu' sau doi copii, o viata normala, in general. Stiu ca nu voi avea asa ceva, e attitudinea mea care ma tine departe de oameni.

Imi explicati si mie de ce unii mai putin capabili decat mine pot avea o viata normala de familie, sa-si gaseasca jumatatea potrivita si sa poata tine o casa?

 

Wadafak is wrong me? Fo' real...

 

Concluzia mea de fomeie batrana: ti s-a urat cu binele, nene. 

 

Iar vorba aia cu "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se intample" e 100% reala, adevarata, valabila si veridica. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×