Sari la conținut
Forum Roportal
Marawder

Numai la asta ma gandesc !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am aflat un lucru nou, mersi ! :yes:

lol, mie cea de dimineata nu-mi mai trece nici chiar dupa urinare, adica devine mai moale, dar isi gaseste repede fermitatea ! Tie ti s-a intamplat ? :P

 

N-am vrut sa te jignesc si iti respect credinta in energii, dar eu sunt mai sceptic de felul meu ! ;)

Ne laudam acum? :frusty:

Tot de la concentrarea pe centrul sexual,aveam erectie aproape permanent (nu aveam cu cine sa fac prostii,asa ca nu imi ajuta la nimic).Dar cu ocazia asta,am invatat sa controlez energia sexuala.E o mare diferenta sa devi constient cu adevarat de ea.Esti stapan pe ceea ce accepti,pe ceea ce constientizezi,pe ce "integrezi".Si esti stapanit de ceea ce refuzi sa constientizezi.Eu refuzasem sexualitatea,ma reprimam,incercam sa o suprim.Pentru ca sunt gay,dar atunci nu-mi dadeam voie sa fiu.

Daca vrei sa-ti controlezi energia sexuala,cel mai bun lucru pe care il poti face este sa o accepti pe deplin,si sa devi pe deplin constient de ea.Atunci cand nu e ceva ce ti se intampla (inconstient),ci e ceva constient,poti sa o folosesti cum vrei.

Asa,ca o constatare generala (care nici macar nu e originala -exista chiar un proverb chinezesc care suna la fel) energia se indreapta acolo unde se indreapta atentia.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vorbeste gura fara tine si in necunostinta de cauza.

Imi exprim o opinie cu tangenta la afirmatia ta, nu la persoana ta, deoarece nu te cunosc. D-aia te-am intrebat de ce te superi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne laudam acum? :frusty:

Tot de la concentrarea pe centrul sexual,aveam erectie aproape permanent (nu aveam cu cine sa fac prostii,asa ca nu imi ajuta la nimic).Dar cu ocazia asta,am invatat sa controlez energia sexuala.E o mare diferenta sa devi constient cu adevarat de ea.Esti stapan pe ceea ce accepti,pe ceea ce constientizezi,pe ce "integrezi".Si esti stapanit de ceea ce refuzi sa constientizezi.Eu refuzasem sexualitatea,ma reprimam,incercam sa o suprim.Pentru ca sunt gay,dar atunci nu-mi dadeam voie sa fiu.

Daca vrei sa-ti controlezi energia sexuala,cel mai bun lucru pe care il poti face este sa o accepti pe deplin,si sa devi pe deplin constient de ea.Atunci cand nu e ceva ce ti se intampla (inconstient),ci e ceva constient,poti sa o folosesti cum vrei.

Asa,ca o constatare generala (care nici macar nu e originala -exista chiar un proverb chinezesc care suna la fel) energia se indreapta acolo unde se indreapta atentia.

Esti un gay angel ? Faceam aluzie la avatar ! :P

 

Permite-mi sa te intreb cati ani ai ? Ti-a fost la fel de usor la 20 de ani sa-ti concentrezi energia sexuala in altceva ?

 

In orice caz, eu din ignoranta radeam cand auzeam termenul 'energie sexuala', acum trebuie sa recunosc ca este o FORTA a naturii greu de controlat ! ;) Nu am s-o mai subestimez !

 

Spune-mi te rog ce trebuie sa fac ? Sa stau pe jos in pozitia budhista si sa ma gandesc la un camp cu flori ?

 

Se poate intampla ca energia asta sa devina enorma si sa nu o mai putem controla ? Nu m-ar deranja deloc in momentul de fata o ejaculare spontana, m-ar calma cu siguranta ! :yes:

Editat de Marawder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune-mi te rog ce trebuie sa fac ? Sa stau pe jos in pozitia budhista si sa ma gandesc la un camp cu flori ?

Ar trebui sa transformi nevoia sau dorinta sexuala in iubire cu ajutorul intentiei. In loc sa intentionezi actul sexual, sa intentionezi daruirea iubirii catre viata, catre tot. Cand iti vine, incearca sa privesti totul in jur cu ingaduinta si sa fii recunoascator vietii ca existi, si poate reusesti sa traiesti sentimentul recunostintei fatza de Dumnezeu. Si ai si ocazia daca reusesti, sa traiesti si fenomene paranormale :frusty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posturile yoga sunt facute sa directioneze energia pe anumiti centrii (difera de la postura la postura).Daca nu stii cum sa le practici,probabil e mai bine sa te abtii...

Acum am 36 de ani,atunci aveam vreo 26 -oricum,nu 20 cat ai tu.

Eu nu (mai) cred in reprimare,asa ca nu sunt omul potrivit sa te invete cai de a diminua energia sexuala.Daca tot ai o energie ata de intensa acum,iti propun sa incerci un experiment: fixeaza-ti atentia la baza coloanei vertebrale,si ramai cu atentia fixata acolo.Greu de crezut ca nu ai sa simti nimic.

Facand exact asta(dar insistand cu orele,zilnic),am avut o alta experienta ,insa de data asta una emotionala: am inceput sa simt cu mare intensitate pamantul.Planeta adica,"spiritul planetar".E...matern,feminin.E greu de descris -o iubire atat de intensa,o fericire atat de mare,incat am inceput sa rad si sa plang in acelasi timp -si eram pe strada! -efectiv m-am speriat,pentru ca fericirea era atat de navalnica,de intensa,nestapanita incat am simtit ca nu pot sa o controlez deloc! -imi venea sa rad in hohote,si imi curgeau lacrimi de fericire pe obraz.Asa m-am speriat,incat am facut imposibilul sa pun capat fericirii aleia! -mi-a fost teama ca...inebunesc! -pentru ca era efectiv o stare salbatica pe care nu o controlam.

Cam asa arata energia sexuala dezlantuita.Aveam un orgasm fara sa fac sex de fapt. :frusty:

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui sa transformi nevoia sau dorinta sexuala in iubire cu ajutorul intentiei. In loc sa intentionezi actul sexual, sa intentionezi daruirea iubirii catre viata, catre tot. Cand iti vine, incearca sa privesti totul in jur cu ingaduinta si sa fii recunoascator vietii ca existi, si poate reusesti sa traiesti sentimentul recunostintei fatza de Dumnezeu. Si ai si ocazia daca reusesti, sa traiesti si fenomene paranormale :yes:

Uiti ca nu toata lumea crede intr-un dumnezeu si imi pare rau daca nu poti sa respecti si sa intelegi asta ! :frusty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×