Sari la conținut
Forum Roportal
hyacynthus10

Te iubesc,prieten drag!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, stiam eu ca vroiam sa mai zic ceva, da' m-am pierdut.

Solutia pt ea e sa renunte el sa o mai caute. Ceea ce iar nu cred ca se va intampla, pentru ca el o manipuleaza si-i convine situatia. Asa ca..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu cu cine vorbesti?

 

cu fata de la topic.

nu e voie reply lung. asta stiu. am zis ca se intelege. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ti`a dat atentia pe care tu o asteptai in momentele in care practic ii faceai totul pe plac ... etc, schimba foaia si trateaza`l cu putina indiferenta ... nu are cum sa nu poti sa fi indiferenta cu el daca iti propui asta ... iar el cu siguranta va observa o schimbare, poti sa ii spui ca nu ai de gand sa iti petreci toata viata asteptand un gest de iubire de la el. Eu cred ca el nu e hotarat ce sa faca si atata timp cat se gandeste stie foarte bine ca tu il iubesti si vede in tine o sansa in caz ca nu ii reuseste cu altcineva ... Eu nu vad de ce te mai saruta, de ce te amageste ... Hai sincer poate nu e nici chiar atat de bun pe cat il vezi tu, daca l`ai observa mai obiectiv e posibil sa iti cam treaca indragosteala asta ... Fiecare dintre noi vede in cineva persoana cea mai buna de pe pamant, fara de care nu am putea trai, insa noi vedem doar ceea ce vrem sa vedem si si ceea ce este in realitate ... Nu stiu cati ani ai dar sigur nu vrei sa il astepti toata viata, asa cum nu vrei nici sa fie cu tine doar pt ca tu il iubesti pt ca va iesi si mai rau pt ca nu stiu cum iti va dovedi iubirea daca nu o simte ... Gandeste`te intotdeauna ca meriti mai mult si uita`te si in jurul tau ca nu poti pierde nimic.

Acum daca chiar nu reusesti nicicum ... gandeste`te sa consulti un psiholog, un terapeut care te va ajuta sa treci peste ... Altceva nu stiu daca mai ai ce sa faci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azi s-a dezlantuit iadul.a venit dimineata la birou si m-a anuntat victorios ca s-a impacat cu fosta,pe care o tot jelise de cand l-am cunoscut.si vor sa plece impreuna la mare,ca sa sarbatoreasca evenimentul.cred ca am reusit sa nu imi tradez trairile de moment,am reusit sa ma prefac ca ma bucur pentru ei.poate ca am fost masochista,poate visatoare,poate doar fraiera,ideea e ca acum m-am resemnat.stiu ca nu a fost si nici nu va fi niciodata cu mine.o prietena mi-a spus ca poate nu a facut altceva decat sa ma foloseasca.si asta mi se pare cumplit de umilitor.dar asta este,trebuie sa ma adun si sa merg mai departe,cu sau fara el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×