Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua! As dori sa stiu daca este posibila stornarea unei facturi care a fost facuta acum 8 luni si pentru care nu mai exista chitanta? Multumesc anticipat pentru raspunsuri! O zi buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua! As dori sa stiu daca este posibila stornarea unei facturi care a fost facuta acum 8 luni si pentru care nu mai exista chitanta? Multumesc anticipat pentru raspunsuri! O zi buna!

nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va vorbesc din punctul de vedere al clientului. Adica, mie mi s-a dat o chitanta la factura respectiva, care acum trebuie stornata. Mi se cere chitanta aceea pe care eu nu o mai am. Intrebarea mea este: "se poate storna factura doar cu duplicatul pe care il are firma respectiva sau este neaparat nevoie de chitanta care mi-au dat-o mie?" Va multumesc pentru raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o tii cu stornarea pentru ca vrei sa faci smecherii.

 

cu un simplu telefon la firma care a emis factura+chitanta obtii chitanta in copie xerox stampilata.

iar cum acu se lucreaza cu programe, ti-o scoate din calc.

si gata problema.

 

da pe tine te intereseaza stornarea pentru ceva anume, right?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe firma care mi-a emis mie (clientul) factura+chitanta ii intereseaza acea chitanta....eu teoretic in calitate de client nu ar trebui sa mai am vreo legatura insa mi se cere sa le aduc acea chitanta. Deci in principiu n-ar trebui sa aiba nevoie de chitanta mea din ce imi spuneti, lucru care ma bucura pt ca daca le returnez chitanta mi-e frica sa nu ma trezesc apoi cu vreun proces..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are ce spui tu cu stornarea facturii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu daca firma poate sa-si storneze factura daca acea chitanta este la mine. Sau chiar este necesar sa le dau eu chitanta inapoi? Asta este tot ce vreau sa aflu. Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×