Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Prezentul nu exista. Trecutul da.

 

Hola ! Ce-s cu aberatiile astea ? :roll: Dar tu nu existi la prezent ? Trecutul e doar un vis, iar prezentul e cel in care traim. Doar nu traim in trecut ? Logic, nu ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calatoria in trecut e s.f. Nu se poate calatori in trecut pentru ca trecutul nu exista. Doar de asta se cheama trecut.

"O aducere aminte sau un vis doar; trecutul nu există." - John Newlove

 

Cel mai probabil mi se pare ca poza sa fie trucata ori tipul respectiv avea inclinatii pentru moda. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calatoria in trecut e s.f. Nu se poate calatori in trecut pentru ca trecutul nu exista. Doar de asta se cheama trecut.

"O aducere aminte sau un vis doar; trecutul nu există." - John Newlove

 

Cel mai probabil mi se pare ca poza sa fie trucata ori tipul respectiv avea inclinatii pentru moda. ;)

 

hih? :roll:

 

apropo,nu se poate verifica daca e trucata sau nu?

eu nu ma pricep

Editat de PreaPur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hola ! Ce-s cu aberatiile astea ? ;) Dar tu nu existi la prezent ? Trecutul e doar un vis, iar prezentul e cel in care traim. Doar nu traim in trecut ? Logic, nu ? ;)

 

Defineşte-mi prezentul.

- Acum.

- E trecut. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apropo,nu se poate verifica daca e trucata sau nu?

eu nu ma pricep

 

Ba da, este trucata.

Uita-te la umbra lunga lasata pe obraz de urechea tipului cu ochelari, si apoi vezi-o pe cea a tipului din fata sa. Fa comparatie. Desi stau intorsi in acelasi unghi fata de soare, la acesta umbra nu exista.

 

Asta inseamna ca tipul cu ochelari avea soarele mai in ceafa (umbra lunga) decat restul personajelor din poza, care aveau soarele mai spre partea stanga a capului (umbra scurta).

 

Da?

Editat de octav.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Defineşte-mi prezentul.

- Acum.

- E trecut. :roll:

 

Viitorul e ceva ce inca nu s-a intamplat. Prezentul e prezent si e cel ce se petrece acum. Iar ce ramane in urma ramane in amintirea noastra, dar nu mai exista. Deci dimensiunea temporala in care traim e cea actuala. ;)

Editat de floare_albastra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da, este trucata.

Uita-te la umbra lunga lasata pe obraz de urechea tipului cu ochelari, si apoi vezi-o pe cea a tipului din fata sa. Fa comparatie. Desi stau intorsi in acelasi unghi fata de soare, la acesta umbra nu exista.

 

Asta inseamna ca tipul cu ochelari avea soarele mai in ceafa (umbra lunga) decat restul personajelor din poza, care aveau soarele mai spre partea stanga a capului (umbra scurta).

 

Da?

am inteles

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceva, ca sa existe, trebuie sa fie neaparat palpabil?

amintirile nu 'exista'?

 

Bine, bine ! Dar exista in mintea ta - nu intr-o dimensiune in care te poti intoarce si chiar le poti atinge. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×