Sari la conținut
Forum Roportal
TheNewBorn

Sexul Neprotejat - Riscuri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nene, ori iei un prezervativ ori iti schimbi prietena.

Ori - ori? ;) Adica poate sa i-o traga minorei cu prezervativ, ce daca incalca legea si daca il reclama cineva poate face ani de puscarie... ori poate sa i-o traga alteia fara prezervativ, s-o lase gravida sau sa-i dea vreo BTS?

Bravo, Joe! :lol:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu sunt dar am primit un ban de cateva zile pe celalalt cont, mi`am mai facut unul ca sa lamuresc situatia. O parte din vina imi apartine, pt ca nu am exprimat ceea ce voiam sa exprim prin acest thread, din contra, am atras toti rautaciosii cu reply`uri lipsite de sens. Oameni buni, am stat dupa fata asta 9 luni si as mai fi stat inca 2-3 ani, dar EA a fost cea care a dorit sa facem acest pas.

 

Plus ca vreau sa va mai spun prin cate am trecut cu fata asta. O sa ma casatoresc cu ea, amandoi vrem acest lucru chiar daca pare deplasat sau doar un vis indepartat. O iubesc cum n`am mai iubit pe nimeni niciodata. Inainte sa o cunosc, schimbam fetele poate si de 2-3 ori pe sapt, le inselam pt ca nu simteam nimic in afara de distractie. Cu ea este altceva, mi`a pus capac, o iubesc enorm si imi place sa cred ca sentimentul este reciproc. Parintii ei ma cunosc, petrec mult timp la ea acasa si invers.

 

Indiferent ce va zice lumea, vom trece peste toate cum am facut`o si pana acum. Sa nu credeti ca raspunsurile care au venit pe forum ma deranjeaza, este pararea voastra la care aveti dreptul, dar vorbiti fara sa cunoasteti situatia, o parte din vina avand`o si eu aici pt ca nu am spus tot de la inceput.

 

Tinand cont de acestea, rog moderatorul sa stearga acest topic, pt ca a creat destula panica pe aici si nu cred ca voi gasi raspunsul pe care il caut. Multumesc frumos tuturor si va doresc un an nou fericit.

 

PS : chiar m`au facut sa rad unii cu reply`uri de genu : "sau esti cumva+ tutorele ei" .. =)))) jesus christ, cred ca voi sunteti aia obsedati care nu aveti in gand decat scenarii din unele filme 18+ :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos vise , casatorie etc. oricum sunt vise indepartate ... ideea e ca e inca un copil si ea si tu, dar ea cu atat mai mult. Si trebuie sa retii sa nu care cumva sa faceti prostia sa se indoape cu pilule. Doar prezervativul va ramane ca alternativa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
foarte frumos vise , casatorie etc. oricum sunt vise indepartate ... ideea e ca e inca un copil si ea si tu, dar ea cu atat mai mult. Si trebuie sa retii sa nu care cumva sa faceti prostia sa se indoape cu pilule. Doar prezervativul va ramane ca alternativa.

 

Corect asta e concluzia la care am ajuns si pe care o stiam dar nu prea imi vine sa o accept pt ca reduce ft mult placerea. Dar, pt ca o iubesc si nu as vrea si nu voi lasa sa i se intample nimic rau, Baloon Rulz ! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai pentru ca zici ca o iubesti macar atat poti face, nu sunt recomandate in general anticonceptionalele cu atat mai putin la fetite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai tocmai pentru ca zici ca o iubesti macar atat poti face, nu sunt recomandate in general anticonceptionalele cu atat mai putin la fetite.

 

 

D`asta am si scris thread`ul, pt astfel de raspunsuri, nu ca cele care s`au dat, dar asta e, fiecare cu parerea lui.

10x samsara :lol:

Editat de Bill Compoton

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca si eu te-am certat in primul mesaj :lol: Asa ca aveti de grija si fiti mai atenti pe viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Acuma sa am pardon, poate am imbatranit eu, dar cred ca sunt rare cazurile in care parintii unei fete de aceasta varsta accepta faptul ca face sex de cateva ori pe zi, asta in cazul in care stiu; si daca nu stiu, presupun ca isi inchipuie, din moment ce stiu care are un prieten de 20 de ani, care evident va vrea asta. Ce pot sa spun...daca te-am judecat gresit, scuze, dar tot mi se pare extrem de iresponsabil sa supui un copil unor asemenea riscuri, sarcina sau BTS. Orice ar fi, nu uita ca multi baieti in avantul tineretii isi fac planuri mari, le promit fetelor luna si pamantul, dupa care isi schimba optiunile si le abandoneaza, mai ales daca raman insarcinate. Asa ca ai mare grija; povestea asta e veche de cand lumea. Dragostea e una si sexul e alta; sexul implica responsabilitati poate prea mari pt o varsta atat de vulnerabila.

Editat de Zero.Taiat.In.Patru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce pot sa spun...daca te-am judecat gresit, scuze, dar tot mi se pare extrem de iresponsabil sa supui un copil unor asemenea riscuri, sarcina sau BTS.

Nu ai de ce sa iti ceri scuze. Fetita aia a fost si inca este expusa la toate astea, are un partener de sex care a facut sex neprotejat cu toate partenerele anterioare, si face la fel si cu ea. Nu ti se pare tie, chiar ESTE iresponsabil sa risti toate astea. A, si este in continuare minora.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×