Sari la conținut
Forum Roportal
lumidrag

Democratie Transparenta 100%

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ideile voastre sunt bune in teorie. Acum mai este o problema cu punerea lor in practica. Adica: e relativ usor sa faci un site, sa-l urmaresti/administrezi, sa postezi acolo si sa votezi... Problema intervine cand partidul "on-line" ( virtual ) trebuie sa devina REAL (adica non-virtual, vezi reprezentarea in Parlament).

Sunt TOTAL de acord cu voi. NU sunt DELOC multumit de ceea ce se intampla acum in Romania si nici chiar in lume in general, dar asta e alta poveste. Vreau sa schimb ceva in Romania pentru ca am un copil si vreau sa aiba un viitor mai bun decat am eu acum. Dar natura umana m-a dezamagit mereu.

Lucruri stau asa din pacate:

1. Totul este bine si frumos la inceput pe acea platforma online. Toti sunt egali, este democratie si asa mai departe. Vor apare niste idei bune de aplicat in viata reala si la situatia de fapt din Romania. Se va vota pe site si GATA - trecem la pct 2.

2. Ce se va intampla cind aceaste idei trebuiesc puse in PRACTICA? Cine se va "ridica" din acea platforma sa reprezinte ideea si "userii"? Posibil cineva care a luat "cele mai multe voturi" veti spune... Ok, dar aceste voturi nu pot fi acordate foarte usor unuia sau altuia care are ceva cunostinte despre IT si o minima dotare materiala sa devina "cel mai votat dintre pamanteni"?

3. Ok, pot sa accept si asta ca cineva va "iesii" din on-line in real. Acea persoana este un OM cu slabiciuni si interese, chiar daca in prima faza poate ca este cel mai pur si curat dintre noi... Cu timpul, se va amesteca cu gloata de politiceni autohtoni si se va pierde atat el ca individ, cit si ideeile de pe site, cit si ideea realizarii unui partid online...

Nu ma intelegeti gresit, VREAU SA CRED ca se poate face asa cev, dar nu prea pot. Am fost dezamagit de prea multe ori din pacate.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as face o organizatie secreta terorista.

Si as trimite casete la televiziuni cu inregistrari gen "Al-Caida".

Cu mesaje de genu

"Politicianul care nu-si face treaba va fi spanzurat, omorat, chinuit."

Acelasi lucru si pentru interlopi si ceilalti mafioti din institutiile de stat.

 

As fi un fel de Superman, salvez tara de la dezastru. :)

 

Sunt normal sau am luat-o razna?

 

Nu esti razna deloc. Doar ca te-ai saturat de .... astia :D

Sunt PERFECT DE ACORD cu tine. Pe ei, pe mama lor de tradatori si nenorociti!! :(

Cat le mai ia oamenilor din tara asta sa se trezeasca odata la realitate? Am avut o mica sansa sa fie poate mai bine. Am ratat-o si pe asta. Nu zic ca PSD ar fi mai breaza, dar cum au furat astia, nu a furat NIMENI NICIODATA!!

Cine a votat cu Base si cu PDL merita absolut tot ce li se intampla. Din pacate ni se intampla si noua, celor care nu au votat cu el ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×