Sari la conținut
Forum Roportal
Alwayssad

Iar singura, iar trista...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din ce povestesti tu aici, a ajuns sa te minta din cauza ta, esti prea posesiva. e foarte normal sa simta nevoia sa mai iasa fara tine, nu face o tragedie din asta ca nu e cazul.

altcineva, aici pe forum, se plange ca partenerul nu are prieteni si e trist din cauza asta, ai prefera asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca iese de 2-3 ori pe luna cu baietii nu mi se pare grav. Dar ca sta pana dimineata.... stiu si eu? Esti sigura ca sta numai cu baietii pana dimineata?

Daca adaugi si faptul ca minte... eu cred ca te inseala. Eu asa as crede daca prietenul meu ar face asta.

 

As vrea sa aflu ce ar crede barbatii daca prietenele lor ar iesi de 2-3 ori pe luna cu fetele si s-ar intoarce spre dimineata casa. Cat de toleranti ar fi?

Editat de Nelinistita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa 3 ani de certuri si explicatii inutile, cred ca incearca sa evite cearta... nu cred ca vrea musai sa o minta... ci doar sa protejeze relatia de si mai mult scandal. Intuitia imi spune ca face ce poate astfel incat sa mentina si relatia si sa se simta si el ok. Sincer... cred ca o iubeste prea mult.

Posibil sa ai mare dreptate, nu te contrazic. Oricum, intr-o relatie, nu este unul singur vinovat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea sa aflu ce ar crede barbatii daca prietenele lor ar iesi de 2-3 ori pe luna cu fetele si s-ar intoarce spre dimineata casa. Cat de toleranti ar fi?

nu stiu cum sunt TOTI barbatii... dar stiu cum e al meu si alti cativa (ai prietenelor mele)

eu ies se 2-3 ori pe luna cu fetele. cateodata seara, cateodata noaptea, cateodata ne strangem mai multe si "dormim" la una din noi. sta linistit acasa sau iese si el. nu a considerat niciodata ca daca ies, o fac pentru a ma intalni cu alti barbati. pentru ca imi cunoaste prietenele, stie unde ma duc si daca suna ii raspund la telefon. la fel si in cazul lui. sunt lucruri de bun simt.

la atitudinea asta am ajuns dupa ce o buna perioada de timp am considerat ca noi doi avem lumea noastra si ca nu mai am nevoie de nimic altceva. am gresit si am schimbat macazul. si ne e bine la amandoi.

minciuna intervine in momentul in care apar restrictiile (la fel ca la copii)

 

 

iar in ceea ce priveste topicul: parerea mea este ca, domnul in cauza se comporta normal, vrea spatiul de care avem nevoie cu totii si si-l ia (prin diferite metode, metode care in mare parte depind de cealalta persoana)

ce e de facut? in loc sa se schimbe el, de ce sa nu te schimbi tu ? de ce sa nu iti faci noi ocupatii sau sa te dedici mai mult celor pe care deja le ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil sa ai mare dreptate, nu te contrazic. Oricum, intr-o relatie, nu este unul singur vinovat.

ai foarte mare dreptate aici..... e si initiatoarea topicului poate prea posesiva dar are si el partea lui de vina

 

Unde o fi fugit initiatoarea ? Vrem mai multe detalii sau cel putin eu vreau..

si eu vreau..dar astept :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa 3 ani de certuri si explicatii inutile, cred ca incearca sa evite cearta... nu cred ca vrea musai sa o minta... ci doar sa protejeze relatia de si mai mult scandal. Intuitia imi spune ca face ce poate astfel incat sa mentina si relatia si sa se simta si el ok. Sincer... cred ca o iubeste prea mult.

Si eu am un prietene care o iubeste "prea mult" pe nevasta-sa si ii dau dreptate, gasesti rar asa ceva. Sa te duci de 2-3 ori pe luna sa tragi o betie si o orgie - menu a la carte -, prin nu stiu ce apartamente libere si "catelusa" sa te astepte credincioasa in fata usii, e mai cool decat sa fii celibatar.

 

Later edit: I-a zis unul tot din anturajul meu: Bine mai si daca ea pleaca noaptea de acasa tot asa, tu ce-ai zice ?

Si-a raspuns: Aaa nu, ea nu e genul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un prieten de aproape 3 ani de zile ...nu stiu daca si voua vi se intampla...

Dupe ce am citit paginile de aici...deduc ca se intampla mai des decat credeam... :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×