Sari la conținut
Forum Roportal
Camelia chiru

Cititi cum poate fi respins un formular E112!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Urmaresc de ceva timp un caz al unui baietel din Cluj diagnosticat cu neuroblastom care se poate opera numai afara.Dupa ce au ajutat oamenii de rand cu donatii si s-au stans banii intr-un timp foarte scurt si a putut pleca in Franta , casa de asigurari de sanatate cluj a dat negatie pentru acest copil care are dreptul la viata si depinde de banii statului!Puteti citi ce scriu parintii lui pe alexdamian .com

Incerc sa trag un semnal de alarma pentru toata lumea care citeste, sa stim cum viata unui copil este in mainile unei juriste si unei economiste care dau dupa bunul lor plac dreptul la viata.RUSINE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urmaresc de ceva timp un caz al unui baietel din Cluj diagnosticat cu neuroblastom care se poate opera numai afara.Dupa ce au ajutat oamenii de rand cu donatii si s-au stans banii intr-un timp foarte scurt si a putut pleca in Franta , casa de asigurari de sanatate cluj a dat negatie pentru acest copil care are dreptul la viata si depinde de banii statului!Puteti citi ce scriu parintii lui pe alexdamian .com

Incerc sa trag un semnal de alarma pentru toata lumea care citeste, sa stim cum viata unui copil este in mainile unei juriste si unei economiste care dau dupa bunul lor plac dreptul la viata.RUSINE

Scrieti pe forumul antena1.ro, am vazut ca Mircea Badea i-a ajutat deja, o va face si a doua oara. Cat despre doamnele respective, nu va mirati... sunt oameni a caror rautate se hraneste numai din suferinta altora, iar litera legii este cel mai bun paravan pentru ei.

Imi permit sa spun HUOO, rusine sigur nu le este.

Editat de UePepe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scrieti pe forumul antena1.ro, am vazut ca Mircea Badea i-a ajutat deja, o va face si a doua oara. Cat despre doamnele respective, nu va mirati... sunt oameni a caror rautate se hraneste numai din suferinta altora, iar litera legii este cel mai bun paravan pentru ei.

Imi permit sa spun HUOO, rusine sigur nu le este.

 

Nepasare,indolenta,bataie de joc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdea, din pacate unii sunt mai dumnezei decat altii .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce s-a intamplat cu copilul?

Din cate am inteles parintii se afla cu copilul in Franta si inca asteapta formularul respectiv. Sefa CAS de la Cluj se teme probabil de o schimbare din functie in cazul incalcarii minime a protocolului pe care birocratia il impune si nu vrea sa elibereze formularul respectiv pentru ca mai trebuie asdusa o hartie de la medicul curant. Cica ultima ar fi fost gresita (sau incompleta). Intre timp medicul curant spune ca nu poate modifica acel raport de tratament, au si ei regulile lor.

Copilul are nevoie de tratament citostatic de urgenta, acesta fiind decontat de CAS .............in cazul in care sunt indeplinite toate rahaturile alea. Nu am inteles niciodata DE CE numai la Cluj mi s-a intamplat daca am gresit o virgula sa fiu obligata sa rescriu din nou orice fel de cerere banala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate am inteles parintii se afla cu copilul in Franta si inca asteapta formularul respectiv. Sefa CAS de la Cluj se teme probabil de o schimbare din functie in cazul incalcarii minime a protocolului

Wow cum suna asta :::: sa moara, nu conteaza, numai sa nu-l suparam pe GodFather. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare avem macar puterea sa-i ajutam cu un gand bun pe parintii lui Alex,daca financiar nu reusim atat cat ne-am dori?Pentru cei ce citesc pe acest forum si vor sa arate sustinerea pentru Alex si parintii lui ii rog sa intre pe www.alexdamian.com si sa le transmita ce cred ei de cuviinta pentru a-i ajuta sa traca cu bine peste momentul greu in care sant, Alex fiind in aplazie totala adica inclusiv globulele albe sunt spre zero,trombocite,leucocite la fel tot, adica mai sensibil decat un bebelus nascut prematur.E perioada cam cea mai crtica(dintr-o mica infectie poti sa mori,nu ai imunitate deloc),are afte in gurita si rani nu poate manca dar se chinuie stiind ca asa se poate face bine!Nu e greu sa alinati cu o vorba buna sa stie parintii lui ca nu sant singuri in aceasta incercare a vietii.MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveti aici informatii complete despre formularul E112 (sau S2, pentru ca asa se numeste acum), despre pasii care trebuie sa ii urmezi, problemele care ar putea sa apara la intocmirea dosarului si alte informatii legate de obtinerea de fonduri pentru tratament in strainatate.

Multa sanatate, si sper sa nu aveti nevoie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×