Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am hepatita c , am inceput trat. cu pegintron si rebetol din 12 .11.2009 .Imi este rau nu pot manca .greata.etc dar ce ma supara cel mai tare este ca am un medic curant de fapt este o EA care ma sicaneaza la culmea .Daca ma duc dimineata zice ca imi da retete dupa masa ,daca ma ducdupa masa zice ASTA ESTE ORA DE LUAT RETETA? m am dus in ianuarie pe 5 si mi a zis :eeeeeeeeeeeevino luni.CUM SA VIN LUNI CA NU MAI AM TRATAMENT,la care ea :luati imprumut.DEUNDE DOAMNA ????si uite asa cite si mai cate.acum in 28 .01 2010 fac a 12 a injectie apoi fac viremia .DA DEA D-ZEU sa iasa bine si cred ca o sa incerc sa o schimb SA VA FEREASCA D-ZEU sa ajungeti la spitalul de urgenta CONSTANTA si mai ales pe sectia prof. voinea+fica sa+gineri su.EI TAIE SI SPANZURA. :doh: DE ANALIZE LE ADUC FACUTE NICI NU S A UITAT SA VADA CUM SUNT.DACA AM SPUS CA AM INSOMNI SAU CE SIMT EU :OPRIM TRATAMENTUL>IMI ESTE FRICA SA MAI SPUN CA SIMT CEVA CA NU STI ASTA ESTE IN STARE SA NU MI MAI DEA RETETA>SA TE FEREASCA D-ZEU DE ASA DOCTORI DACA SE POT NUMI ASA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Flori

 

 

Am terminat tratamentul recent si stiu prin ce treci.......

Incearca sa treci peste greturi si insomnii(mananca multe lactate,fructe ,bea cel putin 2l lichide/zi,pt insomnii mie mi-au dat XANAX) sunt react de la tratam.De dr nu cred ca vei putea scapa pana la finalul tratam(1 an) ,ea iti va face dosarul pt casa de asig tot timpul,cu ea ai intrat in protocol cu tratament,cu ea vei termina.Poti sa mai mergi la alt dr de specialitate sa-i ceri parerea cand mai ai prob (fara sa stie ea) dar de ea nu stiu daca vei putea scapa pana ce nu termini tratamentul.Conteaza mult sa ai un dr care sa te sustina(vor fi si stari de depresie,depinde de organism cum react la react adv ale tratam ).Daca mai ai neclaritati, poti sa ma intrebi .Multa sanatate si viremie nedetectabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×