Sari la conținut
Forum Roportal
Laleaua Negra

Cartile Jurnalul National

Postări Recomandate

De apreciat mai ales pentru ca nu sunt scumpe. Chiar in seara asta mi-am luat "Elevul Dima dintr-a saptea". Nu am citit-o cand a fost vremea ei, recunosc. :think: Ma apuc de ea imediat cum termin "Scrisoare de dragoste".

Colectia de la Jurnalul National mi se pare mai interesanta decat cea de la Adevarul, parca promoveaza mai mult scriitorii romani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Colectia de la Jurnalul National mi se pare mai interesanta decat cea de la Adevarul, parca promoveaza mai mult scriitorii romani.

Pai asta-i diferenta dintre cele doua. Nationalul s-a axat doar pe carti romanesti, Adevarul pe literatura internationala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma apuc de ea imediat cum termin "Scrisoare de dragoste".

Colectia de la Jurnalul National mi se pare mai interesanta decat cea de la Adevarul, parca promoveaza mai mult scriitorii romani.

 

aseara am terminat'o. usor desueta, dar placuta. Drumeş are un stil foarte accesibil, fluent.

am mai luat "P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din noua colectie de buzunar de la Jurnalul National am citit doar Climate si ma bucur enorm ca am facut-o. E o carte foarte buna, pe care n-am putut-o lasa din mana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iniţiativa e bună, dar cărţile nu-s pe gustul meu. majoritatea le am şi eu, şi nu m-au interesat at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din noua colectie de buzunar de la Jurnalul National am citit doar Climate si ma bucur enorm ca am facut-o. E o carte foarte buna, pe care n-am putut-o lasa din mana.

 

 

Si mie mi-a palcut foarte mult. Chiar ma gandeam sa o recitesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi s-ar fi parut mai ok sa se axeze si pe literatura universala...deoarece..sincer..nu mi se pare o literatura bogata si frumoasa cea romana...doar dupa ce l-am citit pe balzac( toate operele) am ajuns la aceasta concluzie...autorii romani au incercat o jalnica imitatie a autorilor francezi,rusi,sau englezi.macar daca atingeau putin performantele celorlalti..dar nu au reusit.un exemplu ar fi ``enigma otiliei`` a lui calinescu.o carte aparent buna dar facand comparatie cu operele lui balzac este o imitatie jalnica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×