Sari la conținut
Forum Roportal
stenelaus

Ceva diferit fata de matreata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am observat in ultimii 2 ani ca pe langa faptul ca am matreata in cap mai apar si niste coji de piele uscata. Matreata se duuce cand ma spal pe cap (cu Nizoral) dar a doua zi acele coji mici de piele uscata apar si nu pot scapa de ele oricat de mult ma spal sa. Am incercat si apa cu otet, lamaie, Nizoral, dar nimic. Sugestii? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat in ultimii 2 ani ca pe langa faptul ca am matreata in cap mai apar si niste coji de piele uscata. Matreata se duuce cand ma spal pe cap (cu Nizoral) dar a doua zi acele coji mici de piele uscata apar si nu pot scapa de ele oricat de mult ma spal sa. Am incercat si apa cu otet, lamaie, Nizoral, dar nimic. Sugestii? :spiteful:

 

dermatologie - probabil dermatita seboreica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi urgent la dermatolog ,poate sa fie dermatita seboreica cum spune Nic dar poate sa fie si un psoriazis al scalpului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu poti ajunge la un dermatolog pentru un sfat competent, incearca cu cenusa .

 

Cenusa in cap, reprezinta ultimul trend in materie de infrumusetare si tratament .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat in ultimii 2 ani ca pe langa faptul ca am matreata in cap mai apar si niste coji de piele uscata. Matreata se duuce cand ma spal pe cap (cu Nizoral) dar a doua zi acele coji mici de piele uscata apar si nu pot scapa de ele oricat de mult ma spal sa. Am incercat si apa cu otet, lamaie, Nizoral, dar nimic. Sugestii? :roll:

 

iti recomand un sampon SorryA-Z de la Abc Cosmetics. acest sampon e recomandat pentru cei care au psoriazis in cap, dar e foarte bun pentru coji. eu l-am luat pentru baietelul meu care are 2 ani si avea coji in cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu ceva asemnantor am fost la dermatolog si mi-a dat ceva sampon a zis ca e dermatita seboreica si mi-a zis sa fac ceva analize pt analize la stomac si mi-au gasit si acolo ceva bacterie cica si de acolo se poate trage...am facut tratamentul...dar cum am terminat a inceput sa revina... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×