Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da, sigur... existenta lor e indubitabila .

 

Dieci lumia se ghidează după principiul "există doar dacă-l vezi"? Iar procentul de kikipikimiki dintre muritori care au capacitatea de-a vedea toate corpurile noastre, nu doar ăsta fizic, de-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No amu cesa mai graiesc, mi'ai luat piuitu' , precum iei unei gaini gatu'. :spiteful:

 

Chiar ieri vorbeam cu zana care domiciliaza'n cactusul de pe birou ... si stii ce'mi zicea ? Ca ea nu'i o existenta efemera, ci va trai pana la finalul veacurilor , asa ... din cactus in cactus. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat traim bagati adanc in materie, nu vom vedea in veci, decat materie.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdea, oi fi eu subtil, da' nici chiar asa ... . :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar ieri vorbeam cu zana care domiciliaza'n cactusul de pe birou ...

 

Dacă are fustă scurtă, coc şi pe ecusonu' ei scrie mare SECRETARĂ, să te uiţi de 2 ori la cactusu' ăla să n-aibă baterii. :spiteful:

 

atata timp cat traim bagati adanc in materie, nu vom vedea in veci, decat materie.

 

Permite-mi să-ţi spun că astea-s cucuri. Eşti tu acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neh, nu o confunda cu Zana Vibrator... ntz, ntz, cata imaginatie domne' .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mdea, oi fi eu subtil, da' nici chiar asa ... . :spiteful:

 

Nu suficient de subtil...

 

Eu unul, vorbesc din auzite. :cheer:

Permite-mi să-ţi spun că astea-s cucuri. Eşti tu acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul e posibil...inseamna ca e posibil si ca ceva sa fie imposibil,nu?Adica exista si posibilitatea imposibilitati,nu?Eu cred ca e cam imposibil sa existe Zane si Elfi...

Totusi cred in existenta Zanelor si a Elfilor!Ii si le gasesti peste tot!

Cum ari fi in carti de povesti,in magazine (sub forma de jucarii si tot felul de chesti),etc.Dar in viata reala...e la fel de probabil ca si disparitia atractiei dintre musca si ..."ingrasamant" :cheer: (alt exemplu nu mi-a venit prin minte...Sper sa fie un exemplu bun :spiteful: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde pentru cine este imposibil. Intunericul este lipsa luminii ci nu opusul ei.. Intuneric de fapt nu exista. Lumina se poate studia, intunericul, nu. Cum se poate sti cat de intunecat este un spatiu determinat? Pe baza cantitati de lumina prezenta in acel spatiu, nu-i asa? La fel si cu frigul...este absenta caldurii.

 

 

PS:Sper sa intelegi ce am vrut sa spun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde pentru cine este imposibil. Intunericul este lipsa luminii ci nu opusul ei.. Intuneric de fapt nu exista. Lumina se poate studia, intunericul, nu. Cum se poate sti cat de intunecat este un spatiu determinat? Pe baza cantitati de lumina prezenta in acel spatiu, nu-i asa? La fel si cu frigul...este absenta caldurii.

 

 

PS:Sper sa intelegi ce am vrut sa spun...

Dupa "teoria ta" as intelege ca imposibilul nu exista,si ca imposibilul e lipsa posibilitati si tot dupa teoria ta as intelege ca imposibilul se masoara in baza cantitati de posibil din imposibil :spiteful:,de aici deja nu mai sta in capacitatea mea sa inteleg :P)

Corect?

Pana la urma asta e un joc de cuvinte...care poate fi interpretat in mii de feluri :tease:...

Intrebarea mea este urmatoarea: Stie cineva concret ca exista sau ca nu exista Elfi si Zane?Aceasta este o intrebare de genul "Ce este dupa moarte" ....Intrebari interesante...dar fara un raspuns concret...Un fel de intrebari nemuritoare ...

 

Daca as crede in Elfi si in Zane...De ce nu as crede si in Mos Craciun?(care Mos Craciun este doar o forma de a face bani...o inventie pentru marketing...asta cel putin in conceptia mea...)

Parerea mea este ca povestile cu Elfi si Zane (din anumite tari) este doar pentru a atrage turisti,deci curiosi...:)

Dar daca chiar crezi ca exista Elfi si Zane...am si eu o intrebare :good: Ce te face sa crezi ca exista?... :cheer:

Oricum :boss: Nici eu,nici tu ...nu stim pana la urma raspunsul la intrebare...doar ne dam cu parerea...Deci...as vrea sa iti inteleg parerea :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×