Sari la conținut
Forum Roportal
AndreiDJ

Vrea sa se desparta de mine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E usor de spus dar mai greu de facut: in primul rand, nu incepe sa te lamentezi. Tine-ti mintea la ale tale si, probabil, daca a existat un 'fost', o sa redevina. Si poate o sa revina cumva la tine.

Abia atunci e momentul sa actionezi: minte-o cat poti de mult, iluzioneaz-o, consoleaz-o, fa-o sa creada ca totul e in regula, ca o iubesti, samd, si cand ii este lumea mai draga, da-i doua suturi in cur. Dar TARE.

Numai ai grija ca nu, sapandu-i groapa ei, sa nu cazi tu singur in ea si sa pui botul din nou la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa o lasi sa se duca... si eu am patit asta numai ca eu sunt fata.. dar cam aceeasi problema.. vreo 4 luni am tras de el sa fie cu mine sa nu se duca inapoi cu fosta, dar pana la urma s- a intors la ea si am pierdut timpul degeaba incercand sa il apropii din nou de mine. Acum e cu ea, locuiesc impreuna si fac nunta in septembrie! Asa a fost sa fie... Treci la urmatoarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-am furat nimic . nush ce se petrece , maine ma duc sa vorbesc cu ea sa aflu mai multe si poate reusesc sa o conving cumva , idei ceva?

 

 

 

Fa-o sa-si aminteasca motivul pentru care s-a despartit de el.

 

Insa si eu sunt de parere ca dragoste cu forta nu se poate.

post-221460-1240333425_thumb.png

post-221460-1240333647_thumb.png

Editat de roxi21

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi dati si mie cateva sfaturi bune va rog . Urgent :roll: . Prietena mea mi-a zis in seara asta ca vrea sa se desparta de mine pe messenger . Motiv: ca a inceput sa-i placa de fostul ei prieten

Va dati seamaaaaa ce simt acum :cry: ? ...nu cred. Cum fac sa o conving ?

 

In primul rand, da-ti doo palme.

Era o vorba:

Daca iubesti ceva, da-i drumul. Daca se va intoarce, iti apartine. Daca nu, nu a fost niciodata al tau.

Deci las-o sa decida singura. Fetele se sperie de lipitori, iti zic io. Fa-te ca nu esti afectat de situatie, fii calm. Daca tine la tine, o sa-si ceara scuze dupa o vreme, daca nu, nu :think:

Editat de Drifter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las-o, dom'le, să se despartă. N-o poţi obliga să fie cu tine dacă nu te mai vrea. Şi nu recurge la gesturi patetice ca s-o convingi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi dati si mie cateva sfaturi bune va rog . Urgent :roll: . Prietena mea mi-a zis in seara asta ca vrea sa se desparta de mine pe messenger . Motiv: ca a inceput sa-i placa de fostul ei prieten

Va dati seamaaaaa ce simt acum :cry: ? ...nu cred. Cum fac sa o conving ?

Decat sa tragi de ea si sa devi un fraier mai bine spune-i sa plece ca si sa faca ce vrea ca pe tine sincer te doare-n cot de ea.Ba chiar,incurajoaz-o sa plece la extu' .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand, da-ti doo palme.

Era o vorba:

Daca iubesti ceva, da-i drumul. Daca se va intoarce, iti apartine. Daca nu, nu a fost niciodata al tau.

Deci las-o sa decida singura. Fetele se sperie de lipitori, iti zic io. Fa-te ca nu esti afectat de situatie, fii calm. Daca tine la tine, o sa-si ceara scuze dupa o vreme, daca nu, nu :cry:

mersi...mi-ai ridicat moralul:D....nu am aceeasi problema...incepusem sa cred ca voi avea....o las mai moale...bla bla bla...nu vreau sa comentez prea mult despre asta

 

 

aminteste-i cum erati in prima saptamana...sau la inceputul relatiei voastre...fa ceva romantic dar nu exagerat...dar sa fi sincer :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in final ea a ales sa ne despartim . Acum tot ce pot face e sa ma port ca inainte . Asta en-am ce face va multumesc de ajutor . Poate ca daca ii arat ca nu prea sunt afectat si continu sa fiu alaturi de ea ca prieteni se va schimba ceva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in final ea a ales sa ne despartim . Acum tot ce pot face e sa ma port ca inainte . Asta en-am ce face va multumesc de ajutor . Poate ca daca ii arat ca nu prea sunt afectat si continu sa fiu alaturi de ea ca prieteni se va schimba ceva .

 

cu siguranta daca ramai alaturi de ea ca prieten esti fraierul bun de vreme rea

la prima ciondaneala cu fostu si actualu unde crezi ca va plange ?

:good: ?

Editat de tihuana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ar fi bine sa o lasi sa fie fericita.

Poate langa tine nu va avea stralucirea pe care i-o confera doar fericirea.

Editat de bridget jones
pentru videoclipuri exista aria de muzica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×