Sari la conținut
Forum Roportal
hipnotiq

Cat de severi sunteti cu copiii dumneavoastra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...dar niciodata nu a renuntat la dreptul de a se exprima liber...probabil ca personalitatea asi spune cuvantul de la bun inceput...

 

sau poate ca l-ai incurajat in acest sens? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate vad ne sustinem intre noi afirmatiile , e imbucurator sa vad ca mai sunt oameni care gandesc aproximativ la fel ca mine in privinta asta , din punctul meu de vedere sunteti parintii moderni , pacat ca cei care ar trbui sa se schimbe nu frecventeaza forumul sau daca o fac perspectiva lor opaca ii impiedica sa accepte alta conceptie decat a lor

atitudinea hiperprotectiva doar impiedica copilul sa aiba o copilarie fericita , sa faca o multime de lucruri care ar fi vrut sa le incerce si pe care probabil nu va mai avea ocazia niciodata........lucruri rele se intampla fara sa poti reactiona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau poate ca l-ai incurajat in acest sens? :blink:

hai sa spunem ca nu am incercat sa-l uniformizez..l-am lasat liber sa se exprime fara sa-l aplaud fara sa-l laud...la modul normal,firesc..ne-am purtat intodeauna de la bun inceput ca cu un egal..poate am facut greseli ...nu stiu...implineste in curand 20 de ani...si sincer...e bine...!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×