Sari la conținut
Forum Roportal
Ziggurat

Discutii diverse

Postări Recomandate

Daca tot veti merge in padurea Baciului, m-am gindit ca v-ar prinde bine un mic filmulet. Poate veti gasi explicatii la ceea ce se intimpla acolo . Si anume ce este lumea si perceptia. Nu poti percepe ceea ce nu cunosti.

In film puneti semnul egal intre Allah si Dumnezeu

 

http://www.youtube.com/watch?v=_rhZCkfFOQU

 

http://www.youtube.com/watch?v=QgqZ8fPjiO8...feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=FyJJG4-3pC0...feature=related

 

N-au logica filmuletele astea. Una este realitatea exterioara, care exista cu adevarat, si alta este modul in care noi le percepem, prin proiectia corticala a unor semnale aduse de analizatori.

 

De exemplu, daca eu ma uit la o planta si imi pun mana la ochi, planta dispare? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow =)))))) la primele doua parti doar am zambit...insa la a treia parte am ras...propaganda mai penibila islamica nu am mai vazut:)))) vbeste 20 de minute de prostii, iar dupa aceea direct...tot ce pana la urma nu exista a fost creat de Allah :roll:)) ...sa fim seriosi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow =)))))) la primele doua parti doar am zambit...insa la a treia parte am ras...propaganda mai penibila islamica nu am mai vazut:)))) vbeste 20 de minute de prostii, iar dupa aceea direct...tot ce pana la urma nu exista a fost creat de Allah :roll: )) ...sa fim seriosi...

 

 

allah(araba) = dumnezeu daca asta nu ai inteles .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu conteaza cum il numesti...am inteles asta...despre altceva vbeam.

 

 

atunci nu vad rostul postarii tale daca ai inteles. "propaganda mai penibila islamica nu am mai vazut"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din moment ce pentru ei e Allah...iar filmul e facut in engleza sa fie pe "intelesul" tuturor...dar eu vbeam de ce vrea sa transmita filmul, indiferent de cum numesti Tu acel personaj...si aici tin sa mentionez, ca in nici un caz nu vreau sa-l jignesc pe corvus...doar de film vorbeam...pai pentru mine pare o propaganda din moment ce spune ca NIMIC in afara de Allah nu-i real, si da niste explicatii de care ar rade in hohote si un copil de 10 ani.

Editat de king4aday

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu din filmul asta nu ai priceput decat asta, ca ar fi propaganda religioasa.. poate ar trebui sa-l mai privesti de cate ori este nevoie pentru a "intelege".

 

Daca tot veti merge in padurea Baciului, m-am gindit ca v-ar prinde bine un mic filmulet. Poate veti gasi explicatii la ceea ce se intimpla acolo . Si anume ce este lumea si perceptia. Nu poti percepe ceea ce nu cunosti.

In film puneti semnul egal intre Allah si Dumnezeu

 

Ce-mi place cum "vin" raspunsurile uneori. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai uimeste-ma :pardon: Tu ce ai inteles din filmulet? Ca nimic nu-i real? Ca totu-i o imaginatie? Ca lumea asta e imaginatia unui creator? Inclusiv noi, fiintele umane suntem doar imaginatie? ... sper ca nu asta ai inteles Tu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer.. n-am nimic sa-ti demonstrez, dar faptul ca nu reusesti sa vezi dincolo de faptul ca in film se spune numele Allah, care inseamna tot Dumnezeu, arata doar limitarea ta. Cand ai sa doresti sa cunosti si altceva, o sa "vezi". Pana atunci, nu.

 

Dar din reactia ta, am inteles ca poti sa mergi linistit in padurea Baciu. Nu se va atinge nimeni de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×