Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cum se stabileste zodia in zodiacul chinezesc? Este un echivalent pentru fiecare zodie sau dupa anul nasterii?

 

Dupa anul nasterii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci unii vor "balti" in bine si altii in rau sau toata lumea va merge spre rau ... sau bine ? :huh:

 

 

Se zice că o apă(lac,baltă,mare,etc)este calmă la suprafaţă indiferent ce se petrece în adîncuri...Deci lumea v'a merge...înainte, cum a mers întotdeauna în anii de apă(cei care se termină în 2 şi 3)după calendarul european

Editat de sorin5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce influenta au anii de apa asupra celui care se naste atunci?

 

din cate stiu eu depinde si de semnul sub care te nasti, nu neaparat numai de element (apa, fier, lemn, foc, piata)

 

de exemplu pentru anul asta

 

Iată acum care sunt previziunile pentru:

Şobolan:

Un an excelent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmmm, nu suna prea bine. Asta daca am nimerit zodia. Mereu am crezut ca fiind berbec in zodacul european, in cel chinezesc as fi dragon.

 

 

 

Chestiunea e puţin mai complicată Persoana este(la naştere)conform cu,,Cei 4 stîlpi ai destinului'' un cumul de influenţe:ale anului,lunii,zilei şi orei de naştere Fiecare din ele este definită de un ,,animal'',element(foc,pămînt,metal,apă şi lemn) şi de un sens(yin sau yang)La acestea se adaugă o ,,schimbare'' procentuală din 10 în 10 ani Faţă de acest,,amestec''se manifestă influenţa timpului prezent,care se schimbă la 2 ore şi care poate să fie accentuat sau atenuat de fiecare dintre noi

În afara acestui sistem,există în Feng Shui cele 9 stele călătoare,care poate să aducă un plus de informaţie despre tipul de persoană şi comportamentul ei

Scuze dacă nu am fost prea clar,dar nu ştiu nici eu prea multe în domeniu....

Editat de sorin5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestiunea e puţin mai complicată Persoana este(la naştere)conform cu,,Cei 4 stîlpi ai destinului'' un cumul de influenţe:ale anului,lunii,zilei şi orei de naştere Fiecare din ele este definită de un ,,animal'',element(foc,pămînt,metal,apă şi lemn) şi de un sens(yin sau yang)La acestea se adaugă o ,,schimbare'' procentuală din 10 în 10 ani Faţă de acest,,amestec''se manifestă influenţa timpului prezent,care se schimbă la 2 ore şi care poate să fie accentuat sau atenuat de fiecare dintre noi

În afara acestui sistem,există în Feng Shui cele 9 stele călătoare,care poate să aducă un plus de informaţie despre tipul de persoană şi comportamentul ei

Scuze dacă nu am fost prea clar,dar nu ştiu nici eu prea multe în domeniu....

 

ai uitat barza, modelu' de coş si tara (calda) din care vine barza :o:

Editat de Masim
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×