Sari la conținut
Forum Roportal
Isis_27

Crestinism si vegetarianism

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

asa ca are copita despicata si nu rumega? ba eu cred ca rumega saracul :o: ..doar nu vrei sa inghita mancarea asa?

nu cred asa ceva, iar interpretati gresit..se referea la cai si alte animale :spiteful:

 

caini, pisici

 

 

tu faci confuzie intre rumegat si mestecat . studiaza anatomia rumegatoarelor si ai sa vezi diferenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu faci confuzie intre rumegat si mestecat . studiaza anatomia rumegatoarelor si ai sa vezi diferenta

as vrea totusi sa mi-o spui tu daca totusi te-ai 'bagat' sa ma lamuresti...care ar fi diferenta ? nu de alta dar n-am timp sa ma ocup cu asemenea 'fleacuri'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in general musulmanii nu mananca carne de porc restul stiu ca mananca

2 luni in Tucia numai carne de gaina :spiteful:

 

 

si tu faci mari confuzii . nici evreii nu au voie sa manince si daca nu ar fi existat pavel nici crestinii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si tu faci mari confuzii . nici evreii nu au voie sa manince si daca nu ar fi existat pavel nici crestinii.

oi fi facand ca nu prea le am ceea ce mananca unii sau altii,insa conosc cativa evrei(rusificati) care mananca si porc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea totusi sa mi-o spui tu daca totusi te-ai 'bagat' sa ma lamuresti...care ar fi diferenta ? nu de alta dar n-am timp sa ma ocup cu asemenea 'fleacuri'

 

 

bovinele si ovinele fac ghemuri de iarba pe care le inghit nemestecate dupa o anumita perioada ele regurgiteaza ageste ghemuri si le rumega si abia dupa incepe digerarea lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bovinele si ovinele fac ghemuri de iarba pe care le inghit nemestecate dupa o anumita perioada ele regurgiteaza ageste ghemuri si le rumega si abia dupa incepe digerarea lor

in fine asta nu e un argument destul de inteligibil pentru a ma putea lamuri, deci continui sa raman la convngerea ca e un pacat sa mananci porc...poate iti dauneaza tie din moment ce te 'joci'u sferele, biosferele si energia :o:

 

nu e un pacat..mereu gresesc :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa descoperit recent ca ,carnea de porc e cancerigena ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa descoperit recent ca ,carnea de porc e cancerigena ,

eu am descoperit la tv si pe net ca ' cam orice bagam in gura e cangerigen...atunci ce ...sa mai papam....doar nu ne apucam sa rumegam acum :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa descoperit recent ca ,carnea de porc e cancerigena ,

 

Vali,la cate se introduc in hrana animalelor crescute in ferme nu-i de mirare.Au facut cercetari si la ce contine carnea de pui hranit cu hormoni si alte minuni?

 

Eu sunt pentru o alimentatie echilibrata.

Bunica mea a ajuns ,fara a fi inca senila si putand sa munceasca ,la 96 de ani...mancand de doua ori pe zi.Prima masa la 10 iar a doua la 17,mancand de toate dar moderat.E drept ca nici acum nu mananca decat ceea ce creste si cultiva in gospodarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×