Sari la conținut
Forum Roportal
Decebal88

Sinucigaşii crizei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

scrie asta cu litere mari - si citeste-o des - poate o sa o si crezi eventual

 

Un colaps psihic - da , fara indoiala

Dar daca in cazul ala era o reactie rationala? -

 

daca a fost o reactie rationala, atunci circa 60 % dintre romani sunt irational , pentru ca traiesc impotriva saraciei care le domina existenta . :)

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot.

Si nici nu sunt convinsa ca o astfel de situatie merita compatimire sau condamnare.

A fost, s-a dus.

nu zic persoana in sine...ci situatia...la care s-a ajuns.....

persoana care a gandit asa poate tu nu o poti compatimii ci numai condamna..insa eu stiu ca nu o pot condamna...dar pot compatimii situatia disperata la care s-a ajuns...nici femeia respectiva nu o pot compatimii ci doar mila mai degraba de ea...mila...ca nu a stiut sa lupte pentru copilul ei....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu zic persoana in sine...ci situatia...la care s-a ajuns.....

persoana care a gandit asa poate tu nu o poti compatimii ci numai condamna..insa eu stiu ca nu o pot condamna...dar pot compatimii situatia disperata la care s-a ajuns...nici femeia respectiva nu o pot compatimii ci doar mila mai degraba de ea...mila...ca nu a stiut sa lupte pentru copilul ei....

 

Reciteste mesajul meu anterior: am spus ca nici nu compatimesc, nici nu condamn.

Asta inseamna ca nu-mi pare rau ca a mierlit-o, dar nici nu o pun la colt. In fond, fiecare primeste ceea ce merita si fiecare se autoinvita acolo unde ii e locul in final.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am preluat modelul psihoticilor americani.

In orice caz, traiasca atat Tele EuroBingo Show cat si sistemul bancar.

Luale-ar circu' pe-amindoua precum si pe profitorii automatici si fara scrupule care alimenteaza sistemul!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca a fost o reactie rationala, atunci circa 60 % dintre romani sunt irational , pentru ca traiesc impotriva saraciei care le domina existenta . ;)

 

Sa te (ne) fereasca Dumnezeu (daca exista) sa aflam cum e cand ratiunea iti zice ca nu exista nici o (alta) solutie

 

Cat depre 60 %

Da

Si ?

Ceva nou ? Aduna-i pe astia la partitia profitorilor si aflii cati au votat trandafirul in maiu chior :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cauza problemelor financiare tot mai mulţi rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×