Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

rugati-va neincetat!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

te inchini duhului sfint din maica domnului..... asa cum si ea s-a inchinat " vointei domnului" si asta o face vie.......deci faptul ca ea se roaga pentru noi ti se pare putin lucru? faptul ca e mama lui isus nu conteaza? faptul ca a fost binecuvintata de dumnezeu nu are importanta?.... concluzia e una singura atunci ..... il hulesti pe dumnezeu baiete.... :tease:

multa iubire

 

Te inchini maicii domnului, punct. Restu-i gargara. Nu, nu conteaza faptul ca a fost mama lui Isus. Binecuvintati de Dumnezeu, conform religiei ortodoxe mai sunt inca vreo 2 milioane. Te rogi la ei in loc sa te rogi la Dumnezeu. Pai crezi ca-i convine? Scrie clar in porunci sa nu te inchini la altcineva in afara de El.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te inchini maicii domnului, punct. Restu-i gargara. Nu, nu conteaza faptul ca a fost mama lui Isus. Binecuvintati de Dumnezeu, conform religiei ortodoxe mai sunt inca vreo 2 milioane. Te rogi la ei in loc sa te rogi la Dumnezeu. Pai crezi ca-i convine? Scrie clar in porunci sa nu te inchini la altcineva in afara de El.

citeste textul postat de tine si intelege-l apoi vezi " unde e greseala" interpretarii tale..... :tease: daca nu te descurci o sa il luam la analiza...... :beee:

multa iubire

ps"rugati-va unii pentru altii ca sa nu cadeti in ispita" :beee:

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm, vroiam sa-ti scriu PM Scorpie, dar mi se parea nedrept sa-ti scriu doar tie si sa-i las pe ceilalti sa te improaste doar pe tine cu rosii, noroi sau mazga ...

Dragilor, lasand gluma deoparte si eu am experimentat rugaciunea Bogorodisnaia si vreau sa va spun ca mi-a fost bine . Ca-i autosugestie, sau chiar functioneaza, asta nu o pot afirma, dar eu raman la parerea mea ca se poate si ca este benefica pentru oricine o spune .

Succes si staruinta .

 

Pai din moment ce nu stii daca a fost autosugestie sau ca functioneaza, eu ma gandesc ca a fost o simpla coincidenta.

 

citeste textul postat de tine si intelege-l apoi vezi " unde e greseala" interpretarii tale..... :tease: daca nu te descurci o sa il luam la analiza...... :beee:

multa iubire

ps"rugati-va unii pentru altii ca sa nu cadeti in ispita" :beee:

multa iubire

 

N-are rost sa-l luam la analiza. Nu ajungem nicaieri. Oul sau gaina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai din moment ce nu stii daca a fost autosugestie sau ca functioneaza, eu ma gandesc ca a fost o simpla coincidenta.

 

 

 

N-are rost sa-l luam la analiza. Nu ajungem nicaieri. Oul sau gaina?

din moment ce nu ai facut nu ai cum sa iti dai cu parerea ..... :tease:

multa iubire

 

tocmai ca ajungem... deci facem asta sau nu? :beee:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai din moment ce nu stii daca a fost autosugestie sau ca functioneaza, eu ma gandesc ca a fost o simpla coincidenta.

 

Bagi mana in foc pentru asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bagi mana in foc pentru asta ?

 

1. Degeaba te rogi fara sa ai credinta.

2. Autosugestia nu functioneaza decat atunci cand esti 100% convins ca actiunea ta va avea rezultate.

 

Cand ai inceput sa te rogi, ai facut-o gandindu-te: "hai sa incercam si asta... poate poate", inclin sa cred ac a fost o coincidenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Degeaba te rogi fara sa ai credinta.

2. Autosugestia nu functioneaza decat atunci cand esti 100% convins ca actiunea ta va avea rezultate.

 

Cand ai inceput sa te rogi, ai facut-o gandindu-te: "hai sa incercam si asta... poate poate", inclin sa cred ac a fost o coincidenta.

degeaba vorbesti cind nu ai facut..... :tease:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fecioara este mama tuturor.

:tease: :beee:

 

Uite minciuna ce picioare scurte are cand verifici cu Scriptura:

 

Galateni 4

 

26Dar Ierusalimul cel de sus este slobod, şi el este mama noastră.

 

27Fiindcă este scris: ,,Bucură-te, stearpo, care nu naşti de loc! Izbucneşte de bucurie şi strigă, tu, care nu eşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×