Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Discutii telefonice, mailuri, smsuri...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E adevarat ca oamenii azi isi bazeaza in mare opinia pe ce vad la tv, insa mai sunt si realitati, gafe de neignorat pe care le-a facut actuala conducere. Legea pentru majorarea salariilor profesorilor a fost una dintre ele. Oamenii de fapt nici nu au nevoie de tv ca sa fie indignati; simt pe pielea lor. Pe vremea lui Ceausescu nu existau postaci infuriati. In plus e limpede, din actiunile si minciunile date pe fata, ca astia nu au pic de bun simt. Imi va spue ca nimic pentru ca asta vede, nu simte nici o diferenta. Nu merge pe o sosea mai buna, nu e scutit de a da spaga pentru ca functionarii publici sa-si faca munca pentru care sunt platiti etc etc etc.

Da, adevarat.

Dar stii unde este greseala ?

 

Este doar a acelor jurnalisti, care nici macar nu au habar de asa ceva, care au terminat facultati din politehnica si acum se recomanda drept jurnalisti de succes sau analisti politici.

 

Si nu mai facem diferenta intre presedintie si guvern.

Lucruri total diferite prin atributii si putere.

 

In loc sa ai grija cine face parte din guvern, injuri simbolul Romaniei, care este presedintele.

Si iata cum, ajungem, de neam prost !

 

Apoi votam un candidat tot din cadrul acelui guvern de incompetenti, pe care mai apoi, il huiduim ca nu ne convine, deoarece ne schimbam optiunile ca o domnisoara sclifosita.

Cand vrem un presedinte cu o mana de fier, cand ne plangem ca este unul jucator, si il visam dat jos in huiduieli si supus oprobiului public !

 

Personal, niciodata nu am inteles acea retorica marginala,a jurnalistilor, in care este acuzat Basescu ca tine sub control tot PD-L-ul.

Retorica ce prinde numai la persoane de acelasi gen, pentru ca nu imi explic cum de poti fi convins de asa ceva.

 

Esti in fruntea partidului pentru ca asa vor altii, ce fac adevaratele jocuri. Nu ca ai fi, frumos si destept!

Si e valabil in cadrul oricarui partid.

 

De aceia avem candidati pe care ii meritam !

Noi facem pe indiferentii, si ei fac pe desteptii.

Problema este ca, acest joc se duce pe spatele intregi tari.

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai dreptate in multe privinte. Dar faptul ca Basescu ar controla PDL-ul sau invers (invers ar fi mai logic ce-i drept) nu incalzeste pe nimeni cu nimic, tot hoti sunt, se schimba intre ei, si fac legi pe care nu le respecta. Cat despre acei jurnalisti, nu am habar, decat ca orice cunostinte pur teoretice despre politica si statul de drept nu se aplica in Romania, asa ca ar fi la fel de neavizati orice ar fi studiat. Ca orice om din afara de altfel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×