Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Identitatea sexuala masculina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti TOTAL offtopic.Este vorba despre agresivitate aici -nu ca tie ar putea sa ti se para ceva in neregula,la cat de agresiva esti. :doh:

 

Uneori este nevoie, in fata pseudo-argumentelor menite sa convinga "auditoriul" ca toata lumea ar trebui sa se comporte ca homosexualii.

Agresivitatea este uneori necesara. Barbatul e barbat pentru ca are cateva trasaturi fizice date de natura, daca in Dumnezeu nu crezi, si una dintre ele este forta fizica. Aceasta forta fizica a fost utilizata de-a lungul anilor in mai multe domenii in care femeia nu excela datorita confomatiei mai putin rezistente, si tot aceasta forta fizica este excelenta cand vine vorba de auto-aparare si apararea casei tale, a comunitatii tale, a natiunii tale.

Am mai dat acest argument, dar daca toti barbatii ar fi gay si deodata ar fi o situatie neprevazuta intr-o tara, cine i-ar tine piept, sau mai bine zis fund ...? :)

 

E una sa alegi sa te comporti efeminat, dar sa vrei sa pervertesti notiunea de masculinitate in sine, cum o intelege restul lumii, deja e cam mult, nu ti se pare? :-

Daca ai vrea sa dai si o alternativa la cum sunt barbatii normali (am zis barbatii normali, nu badaranii, sa nu trecem dintr-o extrema intr-alta :o: ), ar fi excelent.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce crezi ca un gay nu poate fi masculin?[nu vreau sa fiu inteles gresit ,eu sunt hetero convins.Ricky Martin ti se pare efeminat?

iar in legatura cu agresivitatea nu stiou cat de agresiv poti fi atunci cand ai de a face cu o huiduma cat muntele. care te poate baga in pamant cu degetul mic.Trebuie sa mai si evoluezi corect situatia cum reactionezi si fata de cine.

Iar in legatura cu situatia neprevazuta din cate stiu eu atat in sua cat si israel lupta si femeile.

In ziua de azi nu mai conteaza prea mult forta fizica ,poate doar atunci cand esti la parnaie/academia zisa bulau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dimpotriva, eu consider ca ei se pot comporta ca orice barbat, cel putin unde e cazul.

Ei sunt cei care nu considera asta, si sustin ca nu pot trai fara zorzoane, chitaituri, comportament teatral si fitze de domnisoare zapacite de hormoni. Nu am inteles de ce este necesara treaba asta.

Daca ar renunta sa se dea in spectacol la modul asta, s-ar diminua extraordinar problema homofobiei.

 

Ricky Martin a parut gay mereu, chiar si cand nu se declara. Nu stiu cui i se pare un comportament masculin datul din solduri si din buci :spiteful: .

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ricky Martin a parut gay mereu, chiar si cand nu se declara. Nu stiu cui i se pare un comportament masculin datul din solduri si din buci :spiteful: .

 

Mie mi se pare. Elvis Presley nu avea nimic feminin cand dadea din solduri pe scena. Si se mai gasesc exemple. Sunt putine, fiindca nu sunt incurajate.

 

Cat despre cei de la parade, sunt in mare majoritate transsexuali, nu gay.

Editat de Alexandra78

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu parerea lui despre datul din solduri si dansurile lascive executate de barbati, mie una mi se par de toata jalea si in nici un caz un etalon al masculinitatii. Ideea ca femeia seduce si barbatul se lasa sedus mi se pare una mult mai frumoasa decat ca un barbat sa se preteze la treburi din astea.

 

E drept ca multi sunt trans-sexuali, insa daca ar fi toti, atunci ar purta peruci si sani falsi si s-ar da drept femei.

Ori si homosexuallii se imbraca in drag, adica in costume ridicole fara a fi trans-sexuali.

Oricum, masculinitate nu se numeste :spiteful: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare cu parerea lui despre datul din solduri si dansurile lascive executate de barbati, mie una mi se par de toata jalea si in nici un caz un etalon al masculinitatii. Ideea ca femeia seduce si barbatul se lasa sedus mi se pare una mult mai frumoasa decat ca un barbat sa se preteze la treburi din astea.

 

Se seduc reciproc. Si mie mi se pare de toata jalea ca femeile sa fie incurajate sa se comporte lasciv, daca nu chiar obscen, sa se imbrace provocator, daca nu chiar vulgar, sa ofere placere, fara sa primeasca (de aici frigiditatea, lipsa orgasmului s.a.), sa fie pasive, sa astepte sa le cada din cer (a se citi: de la barbat), sa fie dependente. Toate astea pt. o sensibilitate, care de multe ori e falsa. Tie ti se pare ok modelul asta cultural, cu femeia seducatoare, care nu stie decat sa-si puna corpul si fragilitatea in evidenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit foarte multe comenturi pana acum asa ca este o parere neinfluentata :spiteful:

 

Modul in care se poarta unii dintre ei ase bazeaza pe o idee aflata in inconstientul colectiv: la inceputuri rolul barbatului era de a aduce mancarea acasa si al gemeii de a gati. Scopul lui era de a vana, de a fi fara mila, puternic, agresiv... ideea este inca prezenta dar se manifesta in alt fel: barbatii doresc sa isi arate puterea prin taria vocii, functii inalte, agresivitate asupra persoanelor mai slabe sau agresicitate verbala.

Stii vorba aceea "lupul isi schimba parul, dar naravul ba"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×