Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand sant in tara prefer sa mananc la restaurantul lui Calinescu(numai stiu sigur cum se numenste ca nu dupa denumire m-am uitat eu).E undeva prin zona Tineretului.La Count Dracula Club am mancat de fiecare data foarte bine,la Cafeneaua Actorilor au salate bune..etc.Sant foarte multe restaurante unde se mananca bine in Bucuresti,insa acum depinde si de bugetul fiecaruia.Insa McDonald's,Kfc,PizzaHut,Cuptorul cu lemne s.a.m.d nu pot fi numite restaurante.Sant doar niste fast-food'uri si pizzerii.Atat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda ai dreptate si la cafeneaua actorilor e bardai salata destul de piperata la pret dar mare tata eu singur ma chinuii ceva cu una

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum e mishto la Caru cu Bere ,si pt pranz si pentru cina.

 

Preturi bune, servire stas +program de dansuri. Dk ai pe cineva din strainatate, potzi sa-l duci fara sa te faci de ras.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o adevarata gurmanda si din pricina programului incarcat,sunt in primul rand amatoare de KFC :) , si din pacate apuc rar sa mananc unde-mi place : La Papi(ultima data am mancat acum un an jumate,dar atunci mancarea era excelenta :good: ),Asia(chinezesc),Ruby Tuesday,Don Taco(specific mexican :blink: ),dar mai ales Casa Vernescu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

locanta jaristea desi mai nou iti trebuie rezervare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la tratoria,picolo mondo,la copaci,eden,shi acum ceva timp mergeam super des in brown sugar dar s-a demolat :jester:

mai merg si la terasele din herastrau,mon cher spre exemplu, si mai este turabo care imi place super mult

Editat de alex_18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in unirii la etajul 4 sint mai multe restaurante

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt adepta mancatului in oras. Daca am casa si pot sa-mi gatesc ceva, de ce sa dau banii pe mancarea in oras? Asa ca ceea ce mananc este doar bucataria straina pe care acasa nu o pot prepaa "ca la carte". In Galati mananc la (in ordinea peferintelor) chinezesc (cel de langa cofetaria Stef, m-am obisnuit acolo, e mai intima atmosfera), Cip-bay (indian), Q-ba (mexican), Takis (grecesc). Daca am chef de pizza prefer El Torro pentru ca stim patronii si ne simtim bine acolo. Fast-food nu prea servim, nu de alta dar logodnicul meu mananca sandwich ca aperitiv, e imposibil sa-i potolesc foamea "fast" :airkiss: Cand mai trec prin Bucuresti ma bag in fast-food-uri si prefer Kfc si McDonalds. In Braila m-au dus niste colegi la vreo doua restaurante dar fiind in pauza de masa si discutand despre munca nu m-a interesat cum se numesc. Am mancat bine insa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Cluj la chinezesc :airkiss:

Mancare buna si servire ireprosabila (in Gheorgheni)

 

mai nou? ultima data era cam murdar, farfurii ciobite, masa se clatina cat p-aci sa se rastoarne,...nu mi-a placut. poate ca s-au mai schimbat treburile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×