Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intretinerea poate sa coste 1 milion si mai mult si la Perfect Nails. Eu cand aveam unghii false si mergeam la intretinere, lasam si sume de genul asta pentru ca mai optam pentru strasuri, iar alea se calculeaza per bucata. De regula, imi puneam la baza unei unghii de la o mana (la cuticule acolo) 5 strasuri. In total, 10 buc. (ca imi puneam la ambele maini). Daca stai sa aduci, plus vreo 10 RON spaguta....ies un milion, un milion si ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intretinerea poate sa coste 1 milion si mai mult si la Perfect Nails. Eu cand aveam unghii false si mergeam la intretinere, lasam si sume de genul asta pentru ca mai optam pentru strasuri, iar alea se calculeaza per bucata. De regula, imi puneam la baza unei unghii de la o mana (la cuticule acolo) 5 strasuri. In total, 10 buc. (ca imi puneam la ambele maini). Daca stai sa aduci, plus vreo 10 RON spaguta....ies un milion, un milion si ceva.

 

 

Cand spui intretinere, e intretinere la gel sau la acryl si difera ca pret, dar nu foarte mult.

Eu cand am spus ca Perf Nails au preturi mici, au preturi mici la aceleasi servicii, comparativ cu alte saloane.

 

Revenind la intretinere, aplicare de perlute, strasuri, picturi si alte alea NU intra la intretinere.Intetinere inseamna "a imbunatati' ceva ce deja aveai. Nu a aplica ceva nou.

 

 

Unghii FALSE,ca să ce?Care e rostul lor?De ce nu e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Revenind la intretinere, aplicare de perlute, strasuri, picturi si alte alea NU intra la intretinere.Intetinere inseamna "a imbunatati' ceva ce deja aveai. Nu a aplica ceva nou.

 

Mai intereseaza-te, draga mea! Poti s-o faci chiar la Perfect Nails. Eu am facut-o deja si am primit raspunsul pe care l-am dat eu mai sus. Si crede-ma ca am avut timp sa ma interesez un an si ceva, cat le-am avut!

 

Dar am o curiozitate: Daca alea nu intra la intretinere, unde intra? (dupa opinia ta). Multumesc!

 

 

Unghii FALSE,ca să ce?Care e rostul lor?De ce nu e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai linistita, ca nu pui prea multe intrebari. Tu ai dreptate! Din fericire, mi-am dat seama nu prea tarziu ca unghiile false sunt de prost gust; nu am nimic impotriva celor care isi pun din pricina faptului ca unghiile naturale nu sunt de expus. Totusi, in niciun caz purtate lungi de nu se mai termina sau cu modele tiganesti pe ele. Yac....

Am vazut o tipa azi la semafor [era in masina] cu unghiile atat de lungi incat erau intoarse. Nu exagerez cand spun ca aveau 10 cm.

Oribil.

Eu nu am avut niciodata unghii false si sincer nici nu mi-as pune. Am unghiile destul de frumoase si imi cresc mari destul de repede. Pot sa va si arat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai intereseaza-te, draga mea! Poti s-o faci chiar la Perfect Nails. Eu am facut-o deja si am primit raspunsul pe care l-am dat eu mai sus. Si crede-ma ca am avut timp sa ma interesez un an si ceva, cat le-am avut!

 

Atunci: no comment.

 

Dar am o curiozitate: Daca alea nu intra la intretinere, unde intra? (dupa opinia ta). Multumesc!

 

Dupa opinia mea, ca dupa a altora nu-mi pot da cu parerea, la aplicare individuala, tot acolo unde intra si aplicarea initiala de unghii.

Uite ca am ajuns si pe post de teleenciclopedie ca sa iti satisfac curiozitati. Dar nu-i bai, oricum nu vei fi satisfacuta.

Orgoliul de a avea ultimul cuvant in lipsa de informare e ceva usual, obisnuit si natural in zilele noastre.

 

Mergi des la piata?

E doar o intrebare prieteneasca :spiteful: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut o tipa azi la semafor [era in masina] cu unghiile atat de lungi incat erau intoarse. Nu exagerez cand spun ca aveau 10 cm.

Oribil.

Eu nu am avut niciodata unghii false si sincer nici nu mi-as pune. Am unghiile destul de frumoase si imi cresc mari destul de repede. Pot sa va si arat:

unghi ca ale tale sa tot am...ca sigur nu mi-ar mai trebuii unghi false...dar cu ale mele care daca depasesc un pic lungimea degetelor....se rup...si inca din carne ca nu mai raman nimic de ele....si cu toate ca toate tratamentele le am incercat.....asa ca mie tot unghi false imi trebe daca vreau ceva mai deosebit...,la mine daca ces juma de cm pot sa fac semn in calendar,ce 2-3 mm si mi se pare o minune :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Just: eu am format frumos al unghiei, dar tocmai din cauza ca am unghiile foarte tari, imi pocnesc din carne si mi se exfoliaza in parti. Nu le pot avea lungi decat arareori, pt ca trebuie tot timpul sa le pilesc, sa le tai ba foate scurte, ba medii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just: eu am format frumos al unghiei, dar tocmai din cauza ca am unghiile foarte tari, imi pocnesc din carne si mi se exfoliaza in parti. Nu le pot avea lungi decat arareori, pt ca trebuie tot timpul sa le pilesc, sa le tai ba foate scurte, ba medii.

da dar tu le poti tine medii,,,eu le am asa de scurte is din carne...eu una le am atat de moi...ca daca ma agat de bluza s-a dus...si le pilesc am grija de ele,cand spal vase port manusi ca imi este afectata pielea si unghile,am tot timpul grija de ele,nu suporta numai lacuri speciale...doamne ma enerveaza la culme,eu una ma multumesc si medii sa fie,acu ma gandesc sa nu imi pun unghii ci numai sa le acopar cu gel,si sa vedem cum o sa creasca...si sa le duc la intretinere....ca nici nu imi arde sa dau atatia bani :spiteful: ,pentru acoperire platesc numa juma din banii,,,si no asa mai merge

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×