Sari la conținut
Forum Roportal
bahuczki peter

Facultatea si materiile

Postări Recomandate

In faculta am facut mai ales in primul an, materii care nu aveau nici o treaba cu profilul la care eram. Si asta ma deranja. Si datorita faptului ca sunt mai dus cu capul, am inceput sa fac scandal pe tema asta. prima reactie a celor de la faculta nu a intarziat sa apara, m-au amenintat cu exmatricularea si am reusit sa fiu luat in colimatoriu de profi. Tot nu m-am potolit. Si am inceput sa ma impretenesc cu seminaristii. Ei m-au facut sa inteleg de ce se fac amoca materii care nu au legatura cu profilul.

Profii au nevoie de bani, care legal ii pot obtine daca au multe ore. ca sa aiba multe ore trebuie sa le predea undeva. si astfel invat toate porcariile de materii. :)

 

Concluzie: nimeni nu are interesul sa faca vreo schimbare, atata timp cat leafa merge la cei ce ar putea aduce schimbarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce vrei si noi am facut in ultimul semestru informatica, noi fiind la psiho-peda, ne pregateam de licenta alea alea si cand colo trebuia sa venim sa avem prezenta ca altfel nu ne trecea

sau am facut o materie "fosila" care nu-si mai are rostul in ziua de azi, fiind foarte invechita, cu o bibliografie din anii '70 :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare se va mai schimba ceva vreodata in tara asta?

parca am intrat intr-o bucla a timpului,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca au nevoie de ore... ceea ce e si de inteles... atunci de ce nu pot incerca sa introduce niste materii utile? Se pot face multe materii si seminarii utile, daca isi bat putin capul, si asa sa foloseasca tuturor, si studentilor, si profesorilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana acum sunt destul de fericita din punctul asta de vedere.. nu fac materii idioate. Singura care nu tine de profil e cursul de psihopedagogie care era optional :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×