Sari la conținut
Forum Roportal
alexandra_kp

Probleme cu penisul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor, am si eu o intrebare foarte importanta. Prietenului meu i-a iesit pe "cocosel" , o mica bubitza rosie, arata mai degraba ca o iritatie. A aparut acum cateva luni de zile , apoi s-a retras si incepe sa reapara. Nu suntem foarte ingrijorati deoarece e f mica , parca e o iritatie. Doar ca nu stim la ce medic ar trebui sa merga. Asa ceva se trateaza la dermatologie ?... Vreau sa stiu daca exista un medic care sa ne poata ajuta. Daca ati patit si voi, si ati fost la doctor, sau stiti un cabinet, va rog sa-mi raspundeti si mie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar putea sa mearga la medicul de familie mai intai si va sti el unde sa il trimita. Probabil la dermatooooo...... aaaa venerice? :roll:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ar putea sa mearga la medicul de familie mai intai si va sti el unde sa il trimita. Probabil la dermatooooo...... aaaa venerice? :roll:"

Probabil ai dreptate Dariana, eu in schimb eram fara idei, daca era vorba de mine , ma duceam la ginecologie.. dar asa.. sincer nu stiam ce trebuie sa fac.. am crezut ca fiind o boala de piele , poate se trateaza la dermatologie... era doar o intrebare.. Dar si eu cred ca ar trebui sa merga la medicul de familie, si sa vedem unde ne va trimite. Si cred ca venerica e mult prea mult spus... Mersi oricum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e posibil sa fie doar o iritatie (daca poarta chiloti un pic mai mici sau daca nu poarta nimic pe dedesubtul blugilor). spune-i sa ia metronidazol (nu-i chiar asa de scump) si-i trece. daca nu trece... ia-l de o aripa si dul la dermato-venerice sau doar la dermatologie si scapa. bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vrut sa sune aiura, dar, in general, cand e vorba de o problema de piele in zona aceea, e un caz de dermato-venerice.

Si apoi, parerea mea e sa nu ia medicamente dupa ureche. Un control la medic e mai sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e posibil sa fie doar o iritatie (daca poarta chiloti un pic mai mici sau daca nu poarta nimic pe dedesubtul blugilor). spune-i sa ia metronidazol (nu-i chiar asa de scump) si-i trece. daca nu trece... ia-l de o aripa si dul la dermato-venerice sau doar la dermatologie si scapa. bafta!

Etherial, apreciez foarte mult ca mi-ai raspuns... Metronidazolul ptr c este d fapt? .. este si sub forma de unguent ? E antibiotic ?... Voi cauta si eu p net sa vad stiu mai multe.. Many Thanks...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e sub forma de pastile, face parte din grupa antiinfectioase si e un fel de antibiotic. te`as sfatui sa iei si u macar 3-4 zile. iar actul sexual sa il faceti cu condom. a ! si sa nu beti alcool, ca eu am baut niste bere in timpul tratamentului si 2 zile nu m-am ridicat din pat.

 

Indicaţii: Trichomoniază. Infecţii cu tricomonas la femei şi bărbaţi. Metronidazolul are un rol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ?De urgenta la dermatolog.Sa nu aveti cumva de-a face cu vre-o boala de gen BTS (boala cu transmitere sexuala).Faceti un control atat tu , cat si el.

 

EDIT:Am vazut avertizarea.Imi cer scuze , ma asteptam ca topicurile vechi sa fie blocate.Voi fi mai atenta pe viitor.

Editat de Summer Dream

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu ?De urgenta la dermatolog.Sa nu aveti cumva de-a face cu vre-o boala de gen BTS (boala cu transmitere sexuala).Faceti un control atat tu , cat si el.

 

 

O rugaminte, draga Summer Dream: cand dai sfaturi, verifica si termenul de valabilitate a problemei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O rugaminte, draga Summer Dream: cand dai sfaturi, verifica si termenul de valabilitate al problemei!

;) :flowers:

cum vine asta ?

"termen de valabilitate al problemei" :cry:

 

 

are dreptate...

vezi ca raspunzi la intrebari mai vechi de un an...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×