Sari la conținut
Forum Roportal
ameli

Care urmeaza tratamentul dr. doc. Mircea Ciuhrii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Am o intrebare pentru dumneavoastra.

 

Pe fata am niste alunite proeminente tip negi, de culoare roz-maroniu. Intrebarea mea este daca doctorul Ciuhrii le-ar putea trata.

 

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat demult pe forum. ce pot sa spun este ca trat dr. Ciuhrii nu este eficient in HC. Daca o sa cautati prin arhiva o sa vedeti ca absolut nici un pacient nu a obtinut reyultate.

Ceea ce pot sa va spun cu titlu de noutate este ca mi+am comandat interferon homeopat, Tratamentul dureaya 6 luni si costa cam 800 RON.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-l pe Ciuhrii asta. Eu aveam niste alunite si m-am dus la el, am dat o gramada de bani pe ceeva creme si m-am dat cu ele si am ajuns la spitalcu dermatita de contact. Nu cred ca e eficient ceva de la el. Alunite se pot trata naturist la Cluj , e un domn acolo, Toma Chira si asa am scapat de alunite, fara riscuri, fara cutit.... tel 0264.458.199

Editat de chrystall

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stimata D-na Maria,

 

Este bina ca la asha o virsta utilizati internet pentru a contacta cu oamenii

 

Asa m-am distrat....Cum adica, noi, daca avem 52 ani, suntem si fraieri? La orice varsta se poate invata daca ai vointa! Si cred ca noi o facem cu mai multa sarguinta decat voi, tinerii. Eu lucrez pe calculator din '95 si am invatat mai mult singura totul, mai ales meseria de baza (in AutoCAD)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua nu stiu daca am postat unde trebuie dar sper sa nu va suparati pe mine :rot: sunt foarte disperat nu stiu ce sa mai fac am heptatita cronica cu virus b si am viremia foarte mare:(( am doar 18 ani si nu stiu ce sa mai fac numai doctori profitori sunt in spital :rot: daca nu-i bagi ceva in buzunar nici nu te baga in seama! asa sa nu mai lungesc vorba pun rezultale aici poate ma ajutati macar cu un sfat 8)

ADN Viral Hepatita b(cantitativ-PCR)>3 410 000 000 copii/ml

TGP-58 U/l

TGO-26

GA-6.200/mmc,GR-5.640.000/mmc,Tr-252.000/mmc

AgHBs-pozitiv

AgHBe-pozitiv

Ac anti HBe-absent

Ac anti HVD-absenti

AcHVC-ansent

Anticorpi anti-HD-EIA-negativ

Antigen HBe-electrochemiluminiscenta - 771,29 negativ<1.0

pozitiv>=1.0

 

Anticorpi anti Hbe - 4,48 negativ<1.0

pozitiv>=1.0

 

am facut si punctie

 

 

se recomanda initierea terapiei cu ENTECAVIRUM-0,5mg/zi timp de 24 saptamani,cu evaluare clinico-bologica

 

dupa ce am facut dosarul pentru casa de asigurari am fost sa-l depun si imi spunea doamna de acolo ca pentru ce am mai venit aici..doamna doctor te.a informat in cat timp iti vine tratamentul?iti spun eu dureaza aproape 2 ani pana ce aproba dosarul la bucuresti...si am ramas asa :o: si dupa imi mai spune ca dute si cauta un doctor naturist ca da rezultate mai bune tratamentele lor de cat entecavirum... am dat dosarul mi.a cerut si numarul de telefon si asa a ramas...au trecut 7 luni de atunci si nici un raspuns nu am am primit ;) acum cateva zile m.am gandit sa ma duc sa mai repet o data TGP si TGO numai de curiozitate sa vad ce se mai intampla..TGP mi-a iesit 218,70 U/l si TGO 61.63U/l SUNT DISPERAT!! daca in 7 luni sau tgp-ul sa triplat si tgo sa dublat! vreau sa ma apuc de tratamentul domnului doctoc Mircea Ciuhri vreau sa stiu daca este chiar asa bun cum se zice..sau sa nu arunc cu banii pe tratamentele lui va multumesc

Editat de Tziboo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Daca nu vrei sa ai si alte probleme de sanatate,uita repede de Ciuhri.Nici in gluma sa nu te gandesti la asa ceva!

Mai asteapta putin,vei primi tratamentul,eu am asteptat un an,si l-am primit.Este deocamdata cel mai bun.Si eu am avut viremia peste 4 ,5 miliarde copii,transaminazele sarisera de 300,iar acum TGP este 19 si TGO 6.Situatia mea este oarecum asemanatoare cu a ta ,vorbind de analize,asa ca asculta-ma si fa tratamentul cu baraclude.Pana acum e singurul care a dat rezultate la mine.

In ce o priveste pe doamna de la casa de asigurari,spune-i ca nu e compatibila cu postul pe care il ocupa.Sa se duca la piata si sa vanda buruieni si urzici ,daca asa sfaturi stie sa dea pacientilor!

Sanatate multa si nu descuraja!!Asteapta tratamentul cu entecavir!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BUNA! am facut si eu in 2008 timp de 3 luni tratamentul lui dl dr ciuhri dar nu s a schimbat absolut nimic cand am facut analizele ,ba chiar au iesit mai mari . acum deja am inceput tratamentul cu interferonsi ribavirina din 12 noiembrie2009 ,la 3 luni am facut viremiasi nu a scazut cat ar fi trebuitam facut o doza soc apoi am repetat si am reusit sa primesc si partea a 2 a .sa vedem in mai acum ce o sa mai fie?????http://media.roportal.ro/forum/style_emoticons/default/cray.gif ori cum este greu ...............dar cel mai greu este ca lunar cind merg la dr. este cumplit DE CE??????de fie care data ceva nu i convine ba ca am venit prea devreme ba ca am venit prea tarziu se leaga de tot felul de hartii cand le aduc nici nu se uita pe ele.nu am fost la puscarie dar cred ca ,,,,,,cu aceia se comporta mai bine.nu mi da nici o relatie daca ii spun de ce mi se pare mie ca nu ar fi normal ea zice''''''''''oprim tratamentul>>>>>>ca doar de aceia am asteptat un an si trei luni.este greu dar sper sa ies INVINGATOARE :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×