Sari la conținut
Forum Roportal
ameli

Care urmeaza tratamentul dr. doc. Mircea Ciuhrii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna Dana!

 

Eu nu am urmat tratament cu interferon. Inca. Urmez doar de 4 luni si jumatate tratamentul dr. Ciuhrii. Daca vrei sa-i spui interferon natural, atunci e ok! Nu am avut de ce sa intrerup serviciul.Nu am avut reactii adverse majore de la acest tratament. Doar la inceput o usoara greata si o stare de discomfort. Atat.

In ceea ce priveste raspunsul la intrebarea ta, eu as fi mai precauta. E adevarat, sunt persoane care au dus tratamentul cu interferon impreuna cu serviciul. Chiar am cunoscut pe cineva in orasul meu care lucreaza la o banca, are o munca foarte solicitanta. DAR, primele 2 luni a cam tinut-o in concedii, cu intermitente, insa numai asa s-a descurcat. Nu mai spun ca persoana respectiva nu e casatorita, nu are copii. Deci, la terminarea programului, a plecat acasa si s-a putut odihni fara probleme o zi intreaga, fara s-o solicite nimeni.

Dar, fiecare organism reactioneaza in felul sau. Nu poate sa-ti spuna nimeni dinainte ce vei face, cum vei reactiona.

In locul tau,insa, nu m-as grabi sa fac acest pas, mi s-ar parea prea solicitant. Copilul este inca mic si are nevoie de toata atentia ta. E adevarat, viremia nu este mica, dar asta nu inseamna ca ficatul iti este afectat! Nu exista o legatura directa intre marimea viremiei si gradul de afectare al ficatului.

Deci, cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui sefului ca te duci la servici, daca rezultatul biopsiei nu e asa rau, mai ai timp sa incerci si trat lui Ciuhrii sau alt trat. alternativ pt ca biopsia are valabilitate cel putin 1 an ( spunea cineva ca de fapt chiar 2 ani). Iti vezi fetita mai marisoara si apoi faci si interferon daca nu raspunzi la cel naturist.

Daca rezultatul biopsiei nu va fi chiar roz, eiii.. atunci vei face interferonul. Si sa te mai scuze domnul sef ca s-a ivit ceva neasteptat la analize si ti-ai schimbat planurile. Asta in cazul in care nu vei putea sa sustii si trat si serviciul. Stiu ca este greu, nici mie nu-mi place sa-mi risc serviciul dar spune si tu ce ai alege intre el si sanatatea ta? Se mai pune problema? Plus de asta mi se pare total incorect sa-ti ceara sa iei o decizie inainte de a sti rezultatul biopsiei.

Multa sanatate si iti doresc din suflet sa iei cea mai buna decizie!

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gia!

 

Multumesc mult pt raspuns.

Eu de la inceput m-am gandit sa stau cu fata 1 an si apoi sa reiau lucrul. Lucrez cam 10-12 ore/zi la calculator si am niste responsabilitati destul de mari.

Dupa cate am citit, cred ca ai dreptate. Mai intai de toate sanatatea si apoi restul.

Stiu ca nu e drept ca seful sa-mi ceara acest lucru, dar pur si simplu nu poate gasii pe cineva adecvat in locul meu care sa faca TOT ce faceam eu. Deja a schimbat nu stiu cate persoane??!!??

Dar de cat sa-mi periclitez si sanatatea si sa fac si nu stiu ce prostii care ar putea sa ma coste mai mult decat as putea castiga intr-o viata din cauza ca nu o sa pot sa ma concentrez, mai bine il refuz... orice ar fi...

 

Ma bucur ca reactionezi bine la tratamentul Dr.-ului Ciuhrii. Poate scap si eu de interferon!!!!!!

 

Sanatate multa!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ...vreau sa va rog sa-mi dati niste informatii despre tratamentul doctorului Mircea Ciuhrii,mama mea este bolnava are hepatita B si ar vrea sa mearga sa faca tratament la el..trebuie mers la Bucuresi? Cum se poate lua legatura cu Mircea Ciuhrii pt obtinerea tratamentului ?As fi foarte recunoscatoare daca as primi niste pareri..

Mama mea dupa analizele facute in Italia nu a primit nici un fel de tratament deoarece i s-a spus ca nu necesita nimic deocamdata..in afara de regim..

Acum e plecata in Rominia si a refacut analizele..rezultatele trebuie sa le primeasca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ramy, draga mea, uita de ciuhri toti care au facut tratamentul lui ciuhrii au simtit o mica ameliorare, dar virusii au ramas la locul lor nestingheriti.Eu am facut acest tratament de altfel f costisitor, fara nici un rezultat. Tratamentele naturiste nu ajuta la dispariritia virusilor.Cu putin noroc numai Interferonul ajuta.Nu te mai gandi la nimic altceva inafara de interferon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da multumesc mult..pt raspuns.. mam nu a primit deocamdata nici un tratament..acum e in Ro si a refacut analizele sa vad ce rezultate are...si ce sfaturi primeste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc cernica maria,am 52 de ani am hepatita cu

virus c,trombocite mici 93 mii,splina 14

cm.trombocitele au scazut in urma colchicinei.ce se

poate face ca trombocitele sa creasca.am intrerupt

colchicina de 3 saptamani.va intreb daca stiti si-mi pute-ti raspunde,a folosit cineva tratamentul dr-lui Ciuhrii?A dat la vreo cineva rezultate?sau cumva mai stiti vreun tratament naturist?va multumesc............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma numesc cernica maria,am 52 de ani am hepatita cu

virus c,trombocite mici 93 mii,splina 14

cm.trombocitele au scazut in urma colchicinei.ce se

poate face ca trombocitele sa creasca.am intrerupt

colchicina de 3 saptamani.va intreb daca stiti si-mi pute-ti raspunde,a folosit cineva tratamentul dr-lui Ciuhrii?A dat la vreo cineva rezultate?sau cumva mai stiti vreun tratament naturist?va multumesc............

 

Buna seara dna Maria,

 

Eu am facut tratamentul la dl Ciuhrii ...... si am fost foarte suparata ...... fiindca in urma acelui tratament a inceput sa-mi creasca viremia. Acum fac tratamentul antiviral (Pegasys+Copegus), sunt in a 11 luna de tratament.

Posibil eu sunt singura care a ramas dezamagita de tratamentul dlui Ciuhrii, dar am vrut sa va scriu despre asta.

 

Va doresc multa sanatate si optimism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stimata D-na Maria,

 

Este bina ca la asha o virsta utilizati internet pentru a contacta cu oamenii :o:).

Eu pot sa spun ca tot am incercat tratementul lui Ciuhrii - Hepatitoliz 1 si 2 (il cumparam din Bucuresti cu 50 USD/lunar). L-am luat 1 an si 4 luni. Desigur virusul nu a disparut din organizm si parca la sf. de tratament cu Hepatitoliz aveam 150.000 UI cantitatea de virus in singe. Insa doar dupa 2 ani cantitatea s-a facut 4.000.000 UI. dupa care am luat Pagesys + Copegus.

 

NU pot afirma 100% - dar totusi cred ca dupa tratamentul cu Hepatitoliz viremia a crescut considerabil ... si sunt de acord cu Geo_74

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

socrul meu a facut vreo 2 ani tratam. lui Ciuhri cu Hepatolis 1 si 2 (in ciuda opozitie noastre, dar stii cum e). Viremia a ramas cam la fel, acu are 3,5 mil. UI. Acu e pe lista de asteptare pt interferon si suntem disperati pt ca a pierdut 2 ani, acu are 62, si se apropie de 65. Deci, socotiti si singuri cit de eficient e acel tratament al lui Ciuhri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×