Sari la conținut
Forum Roportal
Rusul Singuratic

Viitorul Razboi Rece

Postări Recomandate

Coruptia in Georgia practice nula,in Kiev nu se fura oameni de pe strada,Polonia este cu mult inainte Bulgarilor in ceea ce priveste corupti,crima organizate

Iar mituitul inspectorilor UE in mod normal ar trebui sa dispara din primul an.

Tu ai propria ta realitate. Nu eşti capabil să evaluezi ponderea unui fenomen. Pentru tine, nu contează dacă se

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

degeaba ironizezi,pentru ca nu am spus niciodata ca cei din fosta URSS sun cinstiti... una e sa se intaple de 10 ori pe zi sa oferi 10 lei ca ai depasit viteza regulamentara unui politist dar alta e sa oferi milioane chiar si 1 pe an dar unui INSPECTOR EUROPEN,din occident din aia care tu sustii ca-s curati ca lacrima,iar propaganda da se face mai ales prin intermediul presei si a internetului (ICQ,Yahoo,Skype)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
alta e sa oferi milioane chiar si 1 pe an dar unui INSPECTOR EUROPEN,din occident din aia care tu sustii ca-s curati ca lacrima

Poţi să-mi arăţi unde am susţinut eu aşa ceva? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca tot reprezinti esticii ca salbatici de aici a reesit ca occidentalii sunt sfinti,astea sun impresiile interlocutorului tau de pe forum chiar daca nu ai spus in mod direct asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca tot reprezinti esticii ca salbatici de aici a reesit ca occidentalii sunt sfinti,astea sun impresiile interlocutorului tau de pe forum chiar daca nu ai spus in mod direct asta

Nu. Astea sunt doar

Editat de Hellena MD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ,asa a spus Corneliu Vadim Tudor la Realitatea TV

Ştii că acela este "Tribunul"? :bye: El poate spune orice, nu are nici o limită, dar nici nu-l mai ia nimeni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce e ala Tribun,dar totusi este suspect ca sa iasa in fata lumii si sa spuna ceva fara dovezi+harta nu e corecta,Moldova nu-i destul de neagra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul postulat al razboiului rece era urmatorul: o tara, mai degraba o superputere, nazuia sa-si extinda influenta supra lumii si sa-i impuna sistemul sau ideologic. Cealalta superputere se organiza, impreuna cu aliatii sai, pentru a ramane liberi. In trecut, URSS lupta pentru extinderea comunismului in lume; acum, Statele unite au ambitia de a impune pe plan mondial liberalismul. In anii 1980, URSS aloca de trei ori mai mult, din bugetul sau, pentru cheltuielile de inarmare (calculul se refera la procentajul din propriile resurse); acum Statele unite aloca pentru aparare, dupa acelasi criteriu, de doua ori mai mult decat Rusia.

Si in continuare, alte exemple: America Latina se orienteaza intr-o masura sporita spre Moscova, indepartandu-se de Washington. Iar o tara membra a NATO-Grecia, prefera sa cumpere armament din Rusia decat din America.

Desigur ca o asemenea imagine, in oglinda, a lumii nu prezinta un tablou complet inversat, dar nu este mai putin adevarat ca exemplele mentionate ofera subiecte de reflectie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca urmatorul razboi nu va fi rece decat in faza finala ....adica faza cand Rusia va fi scoasa din priza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×