Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

In ce consta practicarea crestinismului?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ai demonstrat deloc ca exista Dumnezeuspiteful.gif

Cat priveste crestinarea fortata dupa targul facut de imparatul Constantin cu conducatorii crestinilor cauta si vei gasi..

 

Ba da, ti-am dat exemple si argumente peste tot.

Ma refeream la altceva, la "filtrul" gandirii fiecaruia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ba da, ti-am dat exemple si argumente peste tot.

 

Parerea ta ; incearca un minirezumat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

degeaba ti-am demonstrat ca exista Dumnezeu, ca tu tot nu crezi blum.gif

 

:soc: am ratat asta.. incredibil, cred ca esti singurul om din univers care a facut asta.

 

Do it again! :crazy:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gura pacatosului adevar graieste zice un bun proverb romanesc.

Deci ajutorarea nenorocitilor de indieni de rand, incalca regulile religiei indiene (sfinte pe deasupra)?

Da stimate altule ca indienii sint impartiti in caste de mii de ani si e foarte greu (adica aproape imposibil)sa treci dintr o casta in alata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da stimate altule ca indienii sint impartiti in caste de mii de ani si e foarte greu (adica aproape imposibil)sa treci dintr o casta in alata.

Binenteles, numai Bogdan Popescu sare mereu in sus ca si cum n-ar sti de aceasta impartire religioasa de tip sclavagist

 

shok.gif am ratat asta.. incredibil, cred ca esti singurul om din univers care a facut asta.

 

Pai mai greu de exprimat demonstratia pentru cine vede in loc de 85% crestini doar unul singur si se indoieste si de acela.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A face ce spun altii nu ceea ce ai vrea tu sa faci ... si asta e doar primul capitol.

Este adevarat, asa trebuie sa se intample in raport cu semenii. Dar este vorba de a face ceea ce tine de credinta, nu a merge cu ei la stadion si club.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai greu de exprimat demonstratia pentru cine vede in loc de 85% crestini doar unul singur si se indoieste si de acela.

Pai incercati cat mai la obiect pentru acel unul singur care reprezinta restul de 15%grin.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

shok.gif am ratat asta.. incredibil, cred ca esti singurul om din univers care a facut asta.

 

Do it again! crazy.gif

 

Uite un argument foarte simplu: existenta Pamantului locuit de oameni si alte vietuitoare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Uite un argument foarte simplu: existenta Pamantului locuit de oameni si alte vietuitoare.

 

Non sequitur.

Faptul ca Pamantul exista si e locuit nu-i un argument pentru existenta lui Dumnezeu la fel cum nu-i nici un argument pentru existenta lui Zeus sau Thor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×