Sari la conținut
Forum Roportal
lavvinya

Tratament nizoral

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

urmez un tratamen cu Nizoral, pt a ma scapa de niste pete(ciuperca)

 

ideea e ca acest medicament afecteaza ficatul si provoaca mari mari tulburari gastro-intestinale(cel putin mie)

 

mai am cateva zile de tratament si problema e ca nu prea mai pot manca mare lucru pt ca ma umflu rau de tot. rog sa ma sfatuiti ce alimente sa consum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
urmez un tratamen cu Nizoral, pt a ma scapa de niste pete(ciuperca)

 

ideea e ca acest medicament afecteaza ficatul si provoaca mari mari tulburari gastro-intestinale(cel putin mie)

 

mai am cateva zile de tratament si problema e ca nu prea mai pot manca mare lucru pt ca ma umflu rau de tot. rog sa ma sfatuiti ce alimente sa consum

 

 

Ia neaparat silimarina, liv 52 sau orice alt hepatoprotector pe perioada tratamentului.

Dupa masa ia Gazex ( de la Himalaya).

Evita fructele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia neaparat silimarina, liv 52 sau orice alt hepatoprotector pe perioada tratamentului.

Dupa masa ia Gazex ( de la Himalaya).

Evita fructele.

esti medic si nu se stie?

nu mai da retete de la tine putere...

poate ii faci mai rau.

stii tu ce tolereaza si ce nu?

.....................................

sa mearga la medicul curant sa ceara informatii..

nizoralul nu se ia niciodata singur..

se ia impreuna cu adjuvante gastro.

....................................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti medic si nu se stie?

nu mai da retete de la tine putere...

poate ii faci mai rau.

stii tu ce tolereaza si ce nu?

.....................................

sa mearga la medicul curant sa ceara informatii..

nizoralul nu se ia niciodata singur..

se ia impreuna cu adjuvante gastro.

....................................

 

 

 

nu i-am dat nicio reteta, i-am spus doar ce am luat si eu in paralel cu nizoralul contra efectelor adverse de care ea vorbea.

 

P.S. intreaba orice medic, hepatoprotectoarele nu fac rau nimanui, niciodata.

(de ex liv 52 e 100% din plante)

Editat de X.E.N.A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dermatoloaga mea nu mi-a dat nimik pe langa Nizoral, mi-a spus doar sa-l iau in timpul mesei....ciudat...ideea e ca asa tare ma umflu ca abia mai pot manca, am senzatia ca sunt plina, azi am mancat doar o ciorba..si a fost ok.

 

mai am 3 zile sper sa supravietuiesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu i-am dat nicio reteta, i-am spus doar ce am luat si eu in paralel cu nizoralul contra efectelor adverse de care ea vorbea.

 

P.S. intreaba orice medic, hepatoprotectoarele nu fac rau nimanui, niciodata.

(de ex liv 52 e 100% din plante)

Ia neaparat silimarina, liv 52 sau orice alt hepatoprotector pe perioada tratamentului.

Dupa masa ia Gazex ( de la Himalaya).

Evita fructele.

:tease:

nu oricine poate tolera orice.

pot fi naturale, insa nu este obligatoriu sa poata fi tolerate.

sunt oameni sensibili si la ceaiul de musetel.

in fine....

 

dermatoloaga mea nu mi-a dat nimik pe langa Nizoral, mi-a spus doar sa-l iau in timpul mesei....ciudat...ideea e ca asa tare ma umflu ca abia mai pot manca, am senzatia ca sunt plina, azi am mancat doar o ciorba..si a fost ok.

 

mai am 3 zile sper sa supravietuiesc...

am luat si eu nizoral candva...cu mult timp in urma ( candida bronsica din cauza antibioticelor)

l-am luat impreuna cu "diclogesic" ( diclofenac) si inca un med. ( nu-mi aduc aminte denumirea )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Newtask acum daca e sa faci un soc anafilactic il faci si de la o aspirina :tease: Cred ca la a sta te-ai gandit... La Nizoral e nasol ca afecteaza ficatul ,uneori apar cresteri tranzitorii, asimptomatice ale transaminazelor sau ale fosfatazei alcaline.So , ca nizoralul trebuie administrat in timpul meselor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Newtask acum daca e sa faci un soc anafilactic il faci si de la o aspirina :tease: Cred ca la a sta te-ai gandit... La Nizoral e nasol ca afecteaza ficatul ,uneori apar cresteri tranzitorii, asimptomatice ale transaminazelor sau ale fosfatazei alcaline.So , ca nizoralul trebuie administrat in timpul meselor.

nu am mers asa departe...doamne fereste..

insa orice medicament, fie natural fie artificial este tot un medicament..

chiar daca se numeste supliment nutritiv...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

urmez un tratamen cu Nizoral, pt a ma scapa de niste pete(ciuperca)

 

ideea e ca acest medicament afecteaza ficatul si provoaca mari mari tulburari gastro-intestinale(cel putin mie)

 

mai am cateva zile de tratament si problema e ca nu prea mai pot manca mare lucru pt ca ma umflu rau de tot. rog sa ma sfatuiti ce alimente sa consum

 

 

Buna, ti-am gasit postarea ta despre nizoral , si am si eu aceeasi problema cu niste pete pe corp ( ciuperci ). Fac tratament, i-au pastile si ma dau si crema, dar nustiu daca isi face efectul. Tie ti-au disparut?

 

Buna, urmez un tratament cu nizoral pentru a ma scapa de o ciuperca de pe corp. Nustiu daca e bun, adica i-au pastile, ma ung cu crema, si vreau sa fiu sigura ca isi va face efectul. Pana acum nu imi dau semama de vreo schimbare in bine. Ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×