Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Cum stim ca ne-am indragostit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ehh nu toti.

 

Slava Domnului! :focus:

 

La intrebarea topicului n-am cum sa raspund pt ca-s repetenta la stiinta indragostelii.

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand am starea aceea de extaz euforica gandindu-ma/fiind cu El :focus: doar ca ... apoi ... tre sa ma trezesc ... si sa ma adun de pe jos :crazy: in dureri :doh:

 

e ca un drog

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda, nu stiu insa care e mai dobitoc la faza asta, ei sau noi ca ne indragostim de ei :crazy:

Dobitoc nu devii decat atunci cand vrei ceva de la cealalta persoana. Atat timp cat iubesti fara sa doresti nimic in schimb... esti ok...

 

Ideea e sa nu-ti pui fericirea in bratele altei persoane, sa nu o faci responsabila de fericirea ta. Ideal ar fi sa poti spune: "OK, imi place compania ta enorm de mult, prefer sa fiu langa tine in loc sa fiu in oricare alta parte dar fericirea mea e responsabilitatea mea. Pot fi fericit(a) si fara tine. :focus: "

 

Cand esti indragostit pur si simplu o stii, nu trebuie sa-ti spuna nimeni. E ceva unic sa iubesti, nu exista nimic asemanator.

Nici nu poate sa-ti spuna cineva cum e! Iubirea adevarata e dincolo de cuvinte. E folosita aceasta eticheta impotenta "iubire" pentru a avea un oarecare numitor comun, pentru a comunica dar fiecare intelege cu totul altceva.

Poate pentru unul e linistea cerului vazut din poala ei. Pentru altul e zgomotul inimii perceput in infernul discotecii. Altul poate prin "iubirea" isi aduce aminte de extazul unei nopti pasionale de amor, altul isi aduce aminte de o banala plimbare pe o strada care nici macar frumoasa nu era.

 

Sa explici iubirea e ca si cum ai incerca sa-i explici culoarea unui orb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dobitoc nu devii decat atunci cand vrei ceva de la cealalta persoana. Atat timp cat iubesti fara sa doresti nimic in schimb... esti ok...

Da, iti stiu parerea asta vizavi de modul de-a iubi.

Eu nu pot sa iubesc asa, pentru ca am carente mari de afectiune, daca ma-ntelegi, vreau sa fiu iubita si vreau pe cineva pe care sa-l fac si care sa ma faca fericita. :focus:

O fi o treapta superioara de ..cunoastere personala, dar eu nu vreau si nici nu ma chinui sa invat sa ma educ in felul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand ai fluturasi in stomac si ai pe fata un ranjet care se vede de la o posta

si toata lumea iti spune "arati altfel azi... radiezi"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

certitudinea o ai in momentul in care dai cu ochii de el/ea si ti se pune un mare gol in stomacel....si ai privirea aia tampa, de neconfundat, ca ti-ai pierdut ratiunea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand n-ai mai vrea sa-l/o lasi sa plece, cand va despartiti in fata blocului. Cand odata ajuns/a in casa, ai vrea sa fugi inapoi pe scari dupa el/ea, pentru ca ti se pare ca n-ati stat destul impreuna.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
certitudinea o ai in momentul in care dai cu ochii de el/ea si ti se pune un mare gol in stomacel....si ai privirea aia tampa, de neconfundat, ca ti-ai pierdut ratiunea :)

 

 

daaa, si el iti gaseste ratiunea de a trai , de a respira . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daaa, si el iti gaseste ratiunea de a trai , de a respira . :)

 

sau ti-o spulbera definitiv :)..glumesc :)

adevarul este ca atunci cand te indragostesti traiesti o senzatie unica, toata fiinta-ti intra in rezonanta si cauta in permanenta prezenta persoanei iubite :)

Editat de a-m.d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×