Sari la conținut
Forum Roportal
adynya

Farduri de pleoape rezistente

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fardurile Lancome rezista mai bine de 16 ore. Din proprie experienta iti spun ca raman pe pleoape intacte, nu se strange culoarea, nu se intide. Se demachiaza cu demachiant special pt makiaj rezistent la transfer. Pretul e pe masura, dar daca esti o impatimita a spoiului, merita.

De acord.

 

Alte farduri de pleoape de calitate sunt cele de la firmele M.A.C. , Make Up For Ever si Too Faced.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti folosi un primer pentru ochi..unul din cele mai bune e Too faced shadow insurance...incerca sa il aplici inainte de a aplica fardul de ochii...Mie imi place la nebunie :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc farduri minerale de la My mineral Glow :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cele care se gasesc mai peste tot, imi plac cele de la GA-DE. Pacat numai ca au atat de multe nuante sidefate si atat de putine mate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De acord.

 

Alte farduri de pleoape de calitate sunt cele de la firmele M.A.C. , Make Up For Ever si Too Faced.

 

Si eu am o mare probleme cu fardurile care se strang dupa 2-3 ore in pliul pleoapei! Am incercat orice; farduri foarte scumpe, baze de machiaj si degeaba! Ultima achizitie e baza de machiaj pentru ochi de la MAC, auzisem ca e foarte buna si... surpriza... tot se strange! Nu stiu daca exista vreo solutie! Cred ca forma ochilor e de vina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am o mare probleme cu fardurile care se strang dupa 2-3 ore in pliul pleoapei! Am incercat orice; farduri foarte scumpe, baze de machiaj si degeaba! Ultima achizitie e baza de machiaj pentru ochi de la MAC, auzisem ca e foarte buna si... surpriza... tot se strange! Nu stiu daca exista vreo solutie! Cred ca forma ochilor e de vina!

 

Ar fi trebuit sa mearga baza de machiaj de la MAC... Incearca Urban Decay Primer Potion.

Poti folosi ca baza si un dermatograf intr-o culoare netra sau in culoarea fardului.

Ai incercat sa umezesti putin pensula inainte de a aplica fardul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ultima achizitie e baza de machiaj pentru ochi de la MAC, auzisem ca e foarte buna si... surpriza... tot se strange! Nu stiu daca exista vreo solutie! Cred ca forma ochilor e de vina!

Poate n-ai lasat primer-ul sa se usuce chiar bine? Ori poate nu l-ai aplicat peste fond de ten+pudra? :) Poate e si forma pleoapei superioare, daca nu ai arcada bine definita.

La mine fardul de ochi nu a rezistat niciodata fara sa se stranga mai mult de 8-9 ore. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a realiza fardul pe pleoape , dupa ce ai aplicat fondul de ten, foloseste primer pentru ochi, rezista machiajul peste 24 de ore si intensitatea culorii este mai mare decat cea fara primer.

Ca paleta de culori folosesc de la Coastal Scents ultra shimmer, W7 cu culori mate, Sephora sau fardurile minerale si multe altele, dar in principiul sunt cele 2, au pigmentul tare.

 

Ma machiasem pentru o nunta, desi folosisem totul mineral pe tenul meu, cu primer inainte, machiata pe la ora 17, a 2a zi la orele cand soarele rasarea din mare, machiajul meu era intact si pt ca aveam prieteni mai nebuni de fel, am ajuns sa facem si o baie in mare, la fel dupa o bagare cu totul sub apa, machiajul era neatins ... rezultatul peste 24 de ore a rezistat pana cand am ajuns eu sa-l scot prin demachiere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×