Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

Sfantul Pavel a fost satanist sau crestin?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Satanist e oricine crede că se poate opune lui Dumnezeu. Prin urmare, a fost dintotdeauna.

serios? :airkiss: lupini de unde le scoti???? :flowers: adica " orbul "vindecat era satanist ???:flowers: sau "pacatosul" e satanist????(la tine toti sunt), lupini mai faci confuzii intre " termeni" ? :flowers: " satan" poate sa " aiba pretentii " de opunere ( ca stie cui i se opune - fara izbinda ) dar de aici pina la a spune ca oricine care se " opune" e satanist e cale lunga ... iara filozofezi :P :crazy: deci concluzia e ---lasa-o mai incet cu " verdictele" ( ti-am mai spus) :P

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Satanist e oricine crede că se poate opune lui Dumnezeu. Prin urmare, a fost dintotdeauna.

Bine c-am aflat cine sunt :cry:

Nu esti cam radical? S-ar putea sa fie o jignire pentru unii :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti cam radical? S-ar putea sa fie o jignire pentru unii

Nu e treaba mea ce e pentru unii. Asta spune Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ar trebui sa te gandesti ca dumnezeu nu-si doreste sa jignesti (sau sa ranesti pe cineva in vreun fel, chiar si moral sau sufleteste) si cu atat mai putin sa judeci TU pe careva. Iar faza cu "nu e treaba mea ce e pentru unii" face parte din seria "Mi se rupe, da-l dracu` (ups) de bun-simt" , nu?

Editat de Vodevil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci ar trebui sa te gandesti ca dumnezeu nu-si doreste sa jignesti si cu atat mai putin sa judeci TU pe careva.

Pe cine judec ? Eu doar scriu ceea ce spune Dumnezeu !

 

Iar faza cu "nu e treaba mea ce e pentru unii" face parte din seria "Mi se rupe, da-l dracu` (ups) de bun-simt" , nu?

E treaba mea ? Eu scriu şi spun celui care mă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini...daca e parerea ta , trebuie sa o justifici

daca e generala , sa o sustii cu argumentari

 

si are dreptate: ce nu e alb , nu e musai negru ...cred ca conteaza esenta lemnului mai mult(si nu vopseaua gardului)...tii minte cine L-a spalat pe picioare , nu?

 

parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba judeci, nu ai de unde sa stii ce crede omu. Tie daca nu iti da careva dreptate sau are o opinie oricat de putin diferita de a ta il cataloghezi ca fiind satanist.

Ma legasem in principal ca pui repede etichete. Repet si-mi sustin punctul de vedere: dumnezeu nu si-ar dori sa jignesti TU, moral sau sufleteste pe nimeni. Si tot ca bun crestin ce esti, ai putea sa te gandesti inainte sa zici ceva, sa nu jignesti pe nimeni.

Da nah, tu mereu o intorci dupa cum iti convine tie si bagi "cuvantu` domnului" la inaintare ca un fel de "scopul scuza mijloacele".

Imi doresc pentru tine sa existe cu adevarat un Dumnezeu, dar nu ala pe care il trambitezi tu, ci ala care e sinonim cu Iubire, Iertare, Milostivenie si tot ce poate fi mai bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×