Sari la conținut
Forum Roportal
dex_ok

3D Studio Max - topic combinat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna Ziua,

Sunt incepator, si doresc sa stiu doar cateva idei despre 3dstudio max 7, si anume. am o sigla format (jpg, png, psd), si vreau sa pun pe ea un efect de explozie, vreau ca sigla mea sa explodeze in bucatele mici, mici de tot de un pixel, sincer sa fiu a incercat cineva sa ma ajute dar nu prea am inteles mai nimica, mi-a spus doar sa descarc de pe net 3dstudio max si sa introduc sigla pe o suprafata si sa ii dau efectul PBomb si nu am reusit sa fac pentru ca nu stiu cum se introduce sigla in program, defapt nu stiu mai nimica despre el, dar tre sa fac sigla asta neaparat.

Deci poate cineva sa fie putin mai explicit si sa-mi zica si mie cum pot face sigla asta sa se sparga in bucatele mici de 1px (efectul trebuie sa arate ca o explozie de artificii)

Poate cineva poate sa ma ajute ???

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chill.. nu ai cum sa faci bucatele de un pixel in max.. intr-adevar cu particule ti-ar iesi ceva, dar il exporti in format video dupa aia.. sau il faci png`uri( n png`uri ) si dupa aia le compozitezi intr`un gif sau stiu eu ce vrei tu... faza e ca asa ceva faci in flas/fireworcas/swis. nu e greu in max, dar nu cred ca obtii ce vrei tu... si tu spuneai de ceva cu artificii. cand faci o explozie in max, sa-o si directionezi cum vrei tu.. e un pic cam complicat pentru cineva care nu a mai deschis max in viata lui. sunt multe tutoriale pe net care te-ar putea ajuta:

 

www.tutorialoutpost.com

www.3dtotal.com

www.tutorialized.com

www.evermotion.org

www.3dcaingdom.org

www.raz.ro

 

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oca, am inteles ca este greu sa faci sigla cum vreau, am ceva cunostinte in programele descrise mai sus de tine, dar poti fi putin mai explicit cam cum as putea proceda cu acele programe?

 

daca ai cumva niste lincauri ajutatoare (tutoriale) sau daca sti cumva calea cea mai simpla de facut sigla asa cu o vreau eu.

Sau daca poti u sa o faci pana luni sau marti contracost as fi recunoscator.

mersi mult

id meu de yahoo este: dex_oca

iar nr de tel meu este 0726769006, da-mi un sms sau un bip si te sun eu daca poti.

mersi mult de tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello, am tot cautat si pe net si peste tot si nu gasesc un 3ds max 9 complet, adik complet: la help--- tutorials... sunt niste fisiere care au rolul in a te ajuta sa treci de acel tutorial, de exemplu... la tutorialu' cu parul: ai un "manechin" pe care lucrezi :tease: E DOAR UN EXEMPLU !!! ma puteti ajuta... sa-mi dati un link ceva... de unde sa-l iau complet ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu de ceva timp un prg de tuning virtuat.(cu care poti tuna masini pe calculator)plz ajutati-ma va rog!!!!!:pardon:(:blink:(:o:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Caut si eu de ceva timp un prg de tuning virtuat.(cu care poti tuna masini pe calculator)plz ajutati-ma va rog!!!!!:D(:)(:tease:(

 

Nu prea exista "tuning virtual" in sensul in care visezi tu. Ceea ce poti face e sa inveti foarte bine un soft 2D/3D - sau mai multe, evident, dupa care sa "tunezi" masinile manual.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic : Eu iti recomand Cinema 4D. Mie mi se pare mult mai simplu.

( PS : Nu sunt cunoscator. Contact pe private message pt. detalii legat de procurarea cinema 4D.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offtopic : Eu iti recomand Cinema 4D. Mie mi se pare mult mai simplu.

( PS : Nu sunt cunoscator. Contact pe private message pt. detalii legat de procurarea cinema 4D.)

 

 

Nu stiu de ce nu ma lasa sa-ti trimit private message dar chiar ma intereseaza Cinema 4D.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×