Sari la conținut
Forum Roportal
AloneInDark

Counter-Strike

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este un joc. Nici vorba de hobby. Sau credeti ca e sport national?

 

 

Cam este un sport national , copiii de 13-17 ani stiu mai bine! am suferit si eu de boala asta insa m-am vindecat :)

E o mare piedere de timp daca nu te inscrii la concursuri ,la campionate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un mare fas ,in afara cazului in care se joaca pentru castig material,incluzand aici si campionatul international.Atata timp cat se joaca pentru bani isi are rostul ,dar de distractie nu prea sunt de acord.Bine asta poate pentru ca nu imi place mie.Sunt jocuri mult mai tari, RPG-uri sau 3D-Tactical Shouter in care mai faci si altceva decat sa tragi ca apucatul in tot ce misca.Au story ,subtilitati,trebuie sa gandesti actiunea,uneori esti surprins,trebuie sa faci fata la probleme nu doar tactice ci si psihologice sau morale .Ce mi-a placut mie sa joc,cand zicea sotia ca am dat in mntea copiilor, Deus-Ex si Max Payne.Mai ales cele mai vechi ,primele.Grafica ceva mai slaba dar story mult mai bun.Si acolo tragi in draci dar este altceva .Deus-Ex 1 este preferatul meu.Parca vezi un film in care esti personajul principal asa se deruleaza actiunea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai joc un CS cam o data la 2 saptamani. Mai mult asa ca sa ma distrez putin. Dar nu cred ca as putea introduce acest joc la categoria "hobiuri".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In niciun caz CS-ul nu poate fi considerat hobby. Hobby inseamna mult mai mult si in acceptiunea mea hobby s-ar traduce prin pasiunea pentru ceva pe care il practici in timpul liber. Ori din cate am vazut eu, CS-ul se joaca exclusiv in timpul liber! Cu timpul devenind activitate principala... deci nu are cum sa fie pasiune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CS este o mare prostie care reuseste cumva sa le invaluiasca mintea copiilor (ca ei il joaca in special) si sa le dea impresia ca sunt mari si tari. Le dezvolta un caracter violent. Nu sunt deloc de acord cu jocul asta. Chiar am auzit ca sunt "clanuri". Se joaca in grup, pe bani, etc.

poi da, unii chiar sunt mari si tari la CS, caracter violent....nu`mi vorbii de 1 caz la un milion(chiar mai rar), dupa tine cu ce jocuri ai fii deacord? bible games? :lol: sau jocurile care se termina in deluxe?

nu cred ca e un hobby, dar e un joc bunicel cu toate ca sunt alte shootere mai bune

eu il joc rar, o ora doua pe saptamana...imi plac serverele gen rpg in care omori de 3 ori si tii se da o arma ma buna si respawn (nu prea le am cu limbajul jocurilor nu stiam ce inseamna "gg" sau alte prescurtari)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cs l-am jucat pentro o clipa 5 min si am intrat si online dar nici o sansa ca acest joc sa-mi fie favorit,l-am si sters dupa alea 5 min petrecute .Eu ma joc fifa 07 des ,cam foarte des si numai online si mi se pare un joc bun.Eu cred ca un joc poate deveni hobby doar daca se joaca in competiti serioase,asa am patit eu cu fifa jucand pe un site pe internet cu sute de cupe si m-am inscris in majoritatea si vacanta trecuta jumate din ea mi-am pierdut-o jucand fifa 07.Jucam cate 40 de mecirui oficale pe site ,era ca si o obsesie si uite ca m-am lasat.Acuma joc doar 1-2 meciuri pe zi(amicale).

Editat de ovidiuplayer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost un timp cand eram obsedat de jocul asta incat si noaptea visam ca eram cu arma in mana. In rest este poate cel mai popular joc din zilele noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am jucat niciodata, dar atunci cand mergeam la Internet Cafe, in jurul meu se juca Counter... aveam insa alte treburi, nu mi-am satisfacut aceasta curiozitate sa vad si eu cum e...

 

 

Da,si mie cand nu imi mergea internetul ma duceam la Internet Cafe,si cam 60% din adolescentii de acolo jucau CS! Si in plus in sala se tot auzeau injuraturi ca " SA BAG ..... AM PIERDUT " sau ceva d genu asta.... :spiteful: si NU nu e un hobby! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) pt mine este o metoda de relaxare. adevarul este ca sunt si multi copii unii mai frustrati ca altii dar daca iti vezi de jocul tau si nu ii bagi in seama e ok :)) cel putin asa fac eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×