Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

teorii care NU functioneaza.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gandirea pozitiva. Este foarte greu sa ajungi sa gandesti numai intr-un mod optimist. Sunt multe lucruri si situatii care te nelinistesc...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este vorba de o comparatie ci de un anume sentiment care sper sa nu-l simti niciodata. Oamenii i-am luat dara asa cum sint dar am facut greseala sa cred ( conform unei teorii care...NU functioneaza) ca cei apropiati ( si cointeresati) nu vor da inapoi la greu si nu se vor lacomi peste masura cind dau de bine. In ce priveste ideile preconcepute- subscriu- nu mi-au placut niciodata- nu de alta dar nici mie nu-mi place sa fiu judecat dupa " template".

 

 

Am sperat ca pot face echipa. Dar e atit de greu sa gasesti oameni de actiune...

 

 

Greseala nu consta in faptul ca ai sperat ca cei apropiati nu vor da inapoi cand dau de greu, ci greseala se afla ca ai asteptat mai mult decat ei iti puteau oferi...

Si tu, la randul tau, in viata, ai "dezamagit" pe cineva, chiar si involuntar, sau inconstient... :bye:

 

Gandirea pozitiva. Este foarte greu sa ajungi sa gandesti numai intr-un mod optimist. Sunt multe lucruri si situatii care te nelinistesc...

 

Da, gandirea pozitiva, poate parea o teorie ce nu functioneaza, insa daca o exersezi, daca iti dai seama ca in viata nu ai ce pierde... atunci va incepe sa functioneze foarte bine.

Venim pe lume cu sufletul si plecam de pe aceasta lume tot cu sufletul.

Asadar... pierderile pot fi cantitate neglijabila, atata timp cat sufletul este cel ce "primeaza"

 

:) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar e atit de greu sa gasesti oameni de actiune...

 

e usor sa gasesti oameni mai greu e sa gasesti motivatia potrivita pentru a-i face sa intre in actiune alaturi de tine ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de mici trebuie sa fie perturbatiile (concret, cantitativ vorbind) pentru ca teoria sa functioneze?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima - mare nascator de reclame ar fi fost asta azi

 

Si daca tot ai ales sa te deplasezi in aceasta directie un gram de practica valoreaza cate tone de teorie. ....? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca tot ai ales sa te deplasezi in aceasta directie un gram de practica valoreaza cate tone de teorie. ....? :bye:

Cate stele iti vajaie pe langa cap atatea tone de teorie iti lipsesc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in opinia mea lucrurile stau altfel... oamenii te dezamagesc doar in momentul in care tu le pui in spate (in sensul ca asteptarile sunt mai mari decat ar trebui sa fie) o desaga, doar pentru a-ti fi tie mai usor.

Prietenii nu ti-i faci pentru a avea garantia ca vor sta langa tine cand iti va fi greu, ci iti faci prieteni pentru a darui tu ceea ce poti, neasteptand reciprocitate.

De aici si marile dezamagiri. Cand nu astepti nimic, nici dezamagirea nu are ce cauta in viata ta.

 

Iata teoria care nu prea functioneaza in viata - sa nu ai asteptari de la cei pe care-i consideri prieteni

 

:bye:

tu asa procedezi si d'aia n'ai dezamagiri?...asta mi se pare un slogan intr'o lume de autisti!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e usor sa gasesti oameni mai greu e sa gasesti motivatia potrivita pentru a-i face sa intre in actiune alaturi de tine ...

nu,gasesti si motivatia dar ei nu cred in ea din cauza psihozei generate de puzderii de oameni neseriosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Da' chiar asa...de ce sa nu scriem despre teorii care nu functioneaza? Doar evolutia spre perfectiune se face prin cicluri repetate de erori-corectii nu? Hai sa incepem sa expunem aici teorii care va trec prin cap,amuzante, originale sau auzite de la altii, singura conditie: sa NU functioneze decit ca teorie. Preferabil cu referire la domenii de larg interes dar daca careva mai excentric posteaza ceva din domeniul " aliaje" sau " organe de masini" nu se supara nimeni...ASTEPT!!!

O reorie care nu functioneaza nu-mi vine acum in minte, dar ce zici de una care nu as vrea eu sa functioneze? Mai mult, a dracului teorie functioneaza ceas! Daca ar fi sa se transforme intr-o masinarie automata cred ca as fi primul care ar da cu ranga'n ea! :crazy: E vb despre teoria cum ca "succesul vine atunci cand nu te astepti!" Uite ca eu sunt mai simtitor de fel si am mereu antenele gata de receptie! :doh:

Editat de ActorGrabit
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×