Sari la conținut
Forum Roportal
Anonymus Kline

Ai de ales intre trei premii!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anonimus, ia-te de mana cu capsunik17... cred ca nici tu nu stii cine este Paunescu, sau ce poeziea scris daca-ai putut face o asemenea alaturare.

Mai citeste semnatura lui heidi (daca poezia lui A.P. n-ai apucat). No ofence!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anonimus, ia-te de mana cu capsunik17... cred ca nici tu nu stii cine este Paunescu, sau ce poeziea scris daca-ai putut face o asemenea alaturare.

Mai citeste semnatura lui heidi (daca poezia lui A.P. n-ai apucat). No ofence!

Stiu ca e un comunist prost, si tu probabil ca esti vreo vara de-a lui. Si un lingau, neam de neamu lui pentru ceasca ala prost. Asta e destul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un set de lenjerie intima a Elodiei, purtata inainte sa dispara....

 

asta as lua sa i le dau lu diaconescu sa faca publicitate la OTV :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anonimus... mai bine-ai ramane asa... cum ti-e numele...

 

(As putea, eventual, sa-i fiu nepoata)

 

Iar tu, dac-ai putea, fara sa faci apel la surse de inspiratie, sa-mi spui 3 titluri de volume si 10 titluri de poezii, ai avea caderea sa-i contesti poezia (noteaza, am spos POEZIA, nu altceva!)

 

Nu stiu de ce atunci cand nu exista argumentatie, unii indivizi apeleaza la atacuri la persoana, in loc sa-si sustina afirmatiile.

 

Cred, deasemenea, ca nu te-a ofensat remerca mea; nu aceasta mi-a fost intentia. Daca ai citi cateva volume, si m-ai "ataca" dupa aceea ar fi mai onest din partea ta.

 

Si acum, hai sa incercam safacem ACEST topic mai interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anonimus... mai bine-ai ramane asa... cum ti-e numele...

 

(As putea, eventual, sa-i fiu nepoata)

 

Iar tu, dac-ai putea, fara sa faci apel la surse de inspiratie, sa-mi spui 3 titluri de volume si 10 titluri de poezii, ai avea caderea sa-i contesti poezia (noteaza, am spos POEZIA, nu altceva!)

 

Nu stiu de ce atunci cand nu exista argumentatie, unii indivizi apeleaza la atacuri la persoana, in loc sa-si sustina afirmatiile.

 

Cred, deasemenea, ca nu te-a ofensat remerca mea; nu aceasta mi-a fost intentia. Daca ai citi cateva volume, si m-ai "ataca" dupa aceea ar fi mai onest din partea ta.

 

Si acum, hai sa incercam safacem ACEST topic mai interesant.

Da, ma io acum auzi il atac la persoana, pe marele lingau catel de curte... Care sincer era mai bine nici sa nu ii stiu numele. Tu chiar poti sa zici ceva bun de un comunist???

 

Macar daca dupa atata timp s-ar fi trezit, da tot cu PSD-ul si cu ceilati comunisti sta!

 

Sincer, io nu imi bat capu cu poezia prostilor. Mi-ar fi scarba de "poezia lui"

 

 

Gandeste-te ce iti place la ea ??? Rimele?? Iti dau un dictionar de rime, sa iti ajunga o viata.

Ce exprima??? Ce ii aia ?? Cat de tare ii placea de ceausescu, cat de bun era el???

 

Sa vad, daca pot ghicii cum ghicea tata la examen discursurile lui ceausescu:

 

Imn lui Stalin

Stalin si poporul rus, libertate ne-au adus

Oda lui Elena

Nicule, ce tanar esti!

Doina Hemoroidului

 

Poate am ghicit bine... Nu as fi surprins!!! Sau era leninist :jester: ???

 

Daca esti nepoata lui, imi pare rau pentru tine. Nimeni nu ar trebui sa aibe ghinionul sa se nasca in familia unui misel!!!

 

PS: Ai dreptate, poate nu trebuia sa fac asocierea asta!! Hartie Igienica de Adrian Paunescu era mai bine ?? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TOTAL OFF

 

O chestie draguta: "nu poti sa gandesti ca Bush / dac-ai invatat la rusi"... dar nici daca inveti in Anglia...

 

Cel care a cantat Imnul Golanilor, pe care l-ai pus la semnatura, (fie-i tarana usoara!) a cantat ani de zile in spectacolele "orchestrate" de A.P. si melodii ca "Iluzia unei insule", dobandind - zic eu - nu numai faima. De asemenea Stefan Hrusca, un alt "comunist convins", face bani frumosi pe mapamond cantand si "Un copac cu flori" si "Repetabila povara" si "Ruga pentru parinti".

 

Daca nu ma-nsel, Ernest Hemingway a fost reporter de front in Spania, si nu prea era de partea franchistilor. Il poti numi comunist pe E.H.?!? (stii? ala cu "Pentru cine bat clopotele?", "Adio, arme!", "Batranul si marea", "Fiesta", etc, etc.), sau - de-a lungul timpului - pe scriitori ca: Romain Rolland, E. Zola, A. France, Louis Aragon, (nu, ca te-ar omori francezii), G.B. Shaw, Berthold Brecht, Pablo Neruda, care se declarasera favorabili sovietelor si le sprijineau pe toate caile - poti sa-i numesti stalinisti si sa le negi creatia? Evident - nu. La fel de eviden, nici "incriminatul" A.P., caruia eu ii iau apararea ca un "avocat al deavolului", nu este (nici pe departe) de talia vreunuia din cei citati mai sus.

 

Poate tatal tau iti poate spune ca pe vremea lui AP in Cenaclu se asculta si se canta Vanare de vant, Treceti batalioane romane Carpatii, canta Dan Andrei Aldea Cantecul bufonului din a XII-a noapte (a lui Shakespeare), cantau Phoenix; canta Nicu Alifantis (pe versuri de Arghezi, Macedonski, Bacovia, Stanescu...) sau Doru Stanculescu - Fara petale, Shambala- ; canta Mircea Vintila, si toti cei care canta in formatia Colibri, au recitat Florian Pittis, Dinu Olarasu, Tudor Gheorghe...Da, poate iti pare incredibil, dar a fost o vreme in Ro, in care, daca nu ar fi existat acest "comunist prost", multi dintre romani ar fi fost foarte saraci sufleteste vorbind; si i-ar fi inecat "productii literare" ale unor Miron - Radu paraschivescu, Eugen Frunza, Dan Desliu, Victor Tulbure, Veronica POrumbacu.

 

Circula mitul ca urmatorul catren ar fi al lui Eminescu: "Stimata doamna si distinsa/ in seara cand ati fost atinsa / erati calare / sau intinsa???" l- ar face asta mai putin mare pe Luceafar ?...

 

Si NU, nu sunt nepoata lui AP, dar mi-as dori sa mai scrie cineva un Cantec de leagan pentru toata copilaria sau Un om pe niste scari...

 

Dar, pentru ca am citit si semnatura lui ARES 444, te las cu lenjeria elodiei, izmenele lui fizz, "cichi garls", posh si ce alte produse de subcultura mai vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
TOTAL OFF

 

O chestie draguta: "nu poti sa gandesti ca Bush / dac-ai invatat la rusi"... dar nici daca inveti in Anglia...

 

Cel care a cantat Imnul Golanilor, pe care l-ai pus la semnatura, (fie-i tarana usoara!) a cantat ani de zile in spectacolele "orchestrate" de A.P. si melodii ca "Iluzia unei insule", dobandind - zic eu - nu numai faima. De asemenea Stefan Hrusca, un alt "comunist convins", face bani frumosi pe mapamond cantand si "Un copac cu flori" si "Repetabila povara" si "Ruga pentru parinti".

 

Daca nu ma-nsel, Ernest Hemingway a fost reporter de front in Spania, si nu prea era de partea franchistilor. Il poti numi comunist pe E.H.?!? (stii? ala cu "Pentru cine bat clopotele?", "Adio, arme!", "Batranul si marea", "Fiesta", etc, etc.), sau - de-a lungul timpului - pe scriitori ca: Romain Rolland, E. Zola, A. France, Louis Aragon, (nu, ca te-ar omori francezii), G.B. Shaw, Berthold Brecht, Pablo Neruda, care se declarasera favorabili sovietelor si le sprijineau pe toate caile - poti sa-i numesti stalinisti si sa le negi creatia? Evident - nu. La fel de eviden, nici "incriminatul" A.P., caruia eu ii iau apararea ca un "avocat al deavolului", nu este (nici pe departe) de talia vreunuia din cei citati mai sus.

 

Poate tatal tau iti poate spune ca pe vremea lui AP in Cenaclu se asculta si se canta Vanare de vant, Treceti batalioane romane Carpatii, canta Dan Andrei Aldea Cantecul bufonului din a XII-a noapte (a lui Shakespeare), cantau Phoenix; canta Nicu Alifantis (pe versuri de Arghezi, Macedonski, Bacovia, Stanescu...) sau Doru Stanculescu - Fara petale, Shambala- ; canta Mircea Vintila, si toti cei care canta in formatia Colibri, au recitat Florian Pittis, Dinu Olarasu, Tudor Gheorghe...Da, poate iti pare incredibil, dar a fost o vreme in Ro, in care, daca nu ar fi existat acest "comunist prost", multi dintre romani ar fi fost foarte saraci sufleteste vorbind; si i-ar fi inecat "productii literare" ale unor Miron - Radu paraschivescu, Eugen Frunza, Dan Desliu, Victor Tulbure, Veronica POrumbacu.

 

Circula mitul ca urmatorul catren ar fi al lui Eminescu: "Stimata doamna si distinsa/ in seara cand ati fost atinsa / erati calare / sau intinsa???" l- ar face asta mai putin mare pe Luceafar ?...

 

Si NU, nu sunt nepoata lui AP, dar mi-as dori sa mai scrie cineva un Cantec de leagan pentru toata copilaria sau Un om pe niste scari...

 

Dar, pentru ca am citit si semnatura lui ARES 444, te las cu lenjeria elodiei, izmenele lui fizz, "cichi garls", posh si ce alte produse de subcultura mai vrei.

Ce dragut... Si Eminescu si Marin preda au avut perioade, dar s-au trezit.

 

Individu asta de care vorbesti nu e mai mult decat un misel care si acum suge sangle poporului prin trompa pesedista. Tipu cu imnu golanului a luptat pentru ce credea cand a fost momentul. Dar asta nu e mai mult decat un turist politic. Cand e bine comunist, comunist, cand e bine psd-ist, psd-ist... s.a.m.d.

 

Cu semnatura lui ares pot sa zic aceeasi chestie despre tine, dar sincer io pana acum de tine nu m-am legat, doar de pesedistu ala.

 

Ah, si inca o chestie, nu ai raspuns ce iti place la poezii ?? Ce poate un om care nu e integru sa creeze???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa ignori referirea la semnatura lui Ares. A fost o "mica" rautate din partea mea, o impolitete.

 

Tu ai o parere, eu alta; tu vii cu etichete, eu ti-am dat o multime de exemple concrete; tu ii ataci convingerile politice rasfrangandu-le asupra intregii sale activitati (despre care imi mentin afirmatia ca nu stii mare lucru), eu vorbeam despre creatia lui, care, per ansamblu se situeaza in zona cu "+" nu cu "-".

 

Iar despre atacul la persoana, TU ai scris: "Stiu ca e un comunist prost, si tu probabil ca esti vreo vara de-a lui." Daca intr-o discutie astea sunt argumentele tale forte...

 

Inac o data, daca te-am ofensat, imi pare rau, nu asta a fost intentia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog sa ignori referirea la semnatura lui Ares. A fost o "mica" rautate din partea mea, o impolitete.

 

Tu ai o parere, eu alta; tu vii cu etichete, eu ti-am dat o multime de exemple concrete; tu ii ataci convingerile politice rasfrangandu-le asupra intregii sale activitati (despre care imi mentin afirmatia ca nu stii mare lucru), eu vorbeam despre creatia lui, care, per ansamblu se situeaza in zona cu "+" nu cu "-".

 

Iar despre atacul la persoana, TU ai scris: "Stiu ca e un comunist prost, si tu probabil ca esti vreo vara de-a lui." Daca intr-o discutie astea sunt argumentele tale forte...

 

Inac o data, daca te-am ofensat, imi pare rau, nu asta a fost intentia mea.

Scuze de aia cu vara sa, chiar nu credeam ca o sa il iei ca un atac la persoana ta...

 

Ideea e de activitatea sa politica, dar si de diferenta intre a avea convingeri politice si a sta pe langa un dictator, si a-l elogia asa... Nu poti sa nu recunosti ca poetii de curte scriau despre ceausescu.... De partea asta a "operei" lui ce zici???

 

Eminescu, ceilalti, au avut vise, nu au stat pe langa cineva sa ii zica cat de bun e el ca le mai arunca un os din cand in cand. Cum poate cineva sa creeze ceva nobil cand el insusi nu are pic de onoare???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×