Sari la conținut
Forum Roportal
claster

Zgomote ciudate in usile Loganului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am un logan full-option de 4 saptamani. inca de la inceput suna ceva in usi, cam in toate 4, pe rand si din cand in cand, ca si cum ar fi uitat cei de la pitesti niscaiva suruburile pe acolo. mi-e greata de service-ul din reteaua lor autorizata asa ca m-am gandit ca poate ati descoperit voi problema. merci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un logan full-option de 4 saptamani. inca de la inceput suna ceva in usi, cam in toate 4, pe rand si din cand in cand, ca si cum ar fi uitat cei de la pitesti niscaiva suruburile pe acolo. mi-e greata de service-ul din reteaua lor autorizata asa ca m-am gandit ca poate ati descoperit voi problema. merci

[snapbacca]49039[/snapbacca]

verifica daca suna la fel si cu geamurile inchise la refuz. Daca suna si asa poate este vorbe de componentele sistemului de inchidere centtralizata, sunt acolo niste motorase, care sunt suficient de grele cit sa genereze zgomote daca sunt fixate necorespunzator. Totusi, invinge-ti greata si du-te la service, doar ai garantie! Profita, e dreptul tau sa te bucuri de masina!!!

Iti doresc sa ai noroc de ea ( masina!).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi mai multe chestii slabite: inchiderea centralizata, joc la macara, joc la manerul de usa, joc la tijele de inchidere (nu stiu daca Logan are), fata de usa fixata incomplet, ...

Incearca sa dai niste pumni in usa sa localizezi sursa de zgomot. Eu asa fac :- (nu, n-am dacie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu umbla unde nu trebuie! E in garantie! Du-te la service!

:- Si-o fi uitat careva cheile pe acolo... :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ti-ai luat Dacie???!?!!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×